SSD + Intel optane nebo NVME?

Dobrý den, v současnosti mám v notebooku (Acer Aspire 7 A715-72G) SSD Micron MX500 1TB a v M.2 slotu Intel Optane 16 GB.Chci se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s podobným problémem. Rozvažuji koupi Samsung SSD 970 EVO PLUS 500GB. Jedná se mi zejména o rychlosti v cachování v Adobe After Effects a pak normálního fungování v OS (Win 10).Je lepší nechat současnou sestavu, nebo zaměnit Optane za NVME?Děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

za mě jednoznačně vyměnit za velký SSD. Intel Optane je úlet kterej už v pc nemá co dělat pokud máme tak rychlý M.2 SSD.

OPTANE musí být nakonfigurován v UEFI jako cache ještě před instalací systému. Jinak to je jen zbytečný malý disk.

NVME SSD je lepší než nějaká prťavá cache.

urcite NVME