» Poradna » Mobily

Šroubovák na mobil

Ahoj všem,prosím vás kluci nevíte jaké je označení nebo velikost plochého šroubováčku pro otevření zadního krytu u tlačítkového telefonu?Drážka šroubku má 3-4mm a já kvůli tomu koupil celou sadu a tento šroubováček v té sadě není.Jsou tam všechny možné velikosti ale ten šroubováček na otevření zadního krytu u tlačítkového telefonu tam prostě není :(Děkuji moc za radu a přeji vám hezký den,Vladimír

Odpovědi na otázku

Plochý šroubovák se značí délkou plošky v milimetrech.Nějaká divná sada, že tam nejsou obvyklé rozměry plochých šroubováků.U tlačítkového mobilu, bych ale očekával minimálně křížový šroubek. Pokud výrobce není zvíře a nedal tam Torx.

Je to tahle sada https://www.czc.cz/mobilly-sada-naradi-na-op... A potřebuji otevřít tento mobil https://imgbb.com/

To, že tam není konkrétní velikost, nevadí. Můžete použít menší.A nebo větší po patřičné úpravě ubroušením šroubováku.

Menší někdy jde, ale spíše v nouzi a hlavně rozumně menší, ne příliš menší. Pokud je šroubek dost utažený, tak je to na stržení hlavičky a/nebo zničení šroubováku. Což se obávám, že dle dotazu to není v případě tazatele nemožné...

Bzuci,jedinej plochej nástavec je tam s čepelí 1,5mm :(

Zkuste to příborovým nožem, když jste líný koupit si odpovídající kus nářadí.

U vás nemáte železářství? Šroubovák koupíš i v Kauflanu nebo Tescu.

Hele, kamo....... ve tvem pripade si zajed do nejblizsiho OBI/Hornbachu... atd. Tam ti nejaky mistni kutil poradi. Na tenhle sroubek nepotrebujes nejaky specialni nastroj, ale vobycejny plochy sroubovak za kilo.Neni zac.Pa.

OK,děkuji všem za rady,jen mě nenapadlo že v té sadě nebude plochý šroubovák s 0,4mm čepelí :(

To si tu třídolarovou sadu kupoval naslepo? Na alíkovi koupíš do 10 dolarů krásnou značkovou Jakemy s dopravou zdarma a je tam skoro vše, na co si vzpomeneš.

Kdybys v dotazu napsal značku, typ, model telefonu... už jsi to možná mohl vědět.Když se zeptám, jakým klíčem povolím kola auta, tak mi na to taky nikdo přesně neodpoví, protože neví, jestli mám Trabanta, Mercedes, nebo Tatru....

Přehlédl jsem ten odkaz na obrázek. Tak vzít telefon do obchodu s nářadím a na místě vybrat šroubovák, který tam nejlépe "pasuje"

Nezlobte se, ale co chcete na tom telefonu opravovat, když máte problém už se šroubovákem, na který musíte chodit pro radu do diskuzí?

Potřebuji jen vyměnit baterku a starý šroubovák na utažení červíka na klice dosloužil a až teď jsem zjistil že potřebuji plochý šroubovák se 4mm čepelí tak se omlouvám za můj dotaz...

Tak co vlastně potřebuješ? Nahoře píšeš 'šroubovák s 0,4mm čepelí :(' tady máš 'plochý šroubovák se 4mm čepelí'. A není to čepel, ale břit, a udává se jeho šířka a tloušťka.

OK,opravuji jde o 4mm břit.

Takové nástroje jsou základ každého kutila, a ne jen ploché šroubováky. Jestli jsi měl jen jeden šroubovák na utažení červa na klice a máš k tomu takovýto dotaz na obyčejný plochý šroubovák, tak to raději odnes do servisu, ještě to pokazíš...

To není výčitka za dotaz, ale když si nedokážete poradit s tak triviální věcí, proč to někomu nedáte? Utrácel jste za sadu, kterou při svém očividném nekutilství už nepoužijete. Za flašku jste to někomu mohl dát, takovou triviální věc by vám udělal za deset minut.

Tohle bude seriál na pokračování. Protože až to otevře a dostane se dovnitř, jen Bůh ví, co bude chtít dělat dál.A bezpochyby to pak bude potřebovat i zavřít.

a nepride vam ten clovicek jako trolik ?

Taky mne to napadlo.

Trollík, brouk Pytlík a truhlík v jedné osobě. A marně přemýšlím, u kterého tlačítkového telefonu se kvůli výměně baterky musel odšroubovávat zadní kryt. Tohle už opravdu bude nejspíš na zamknutí.

Stačilo hned v úvodu napsat, že jde o prachu/voděodolný Defender. Mimochodem, na podobné jsme vždycky používali původní šroubováček, který je obsahem balení.