Šroubek pro M.2 SSD disk

Ahoj lidi.Mám takový možná až trapný dotaz, ale:V poslední době jsem koupil několik desek a k nim několik M.2 SSD disků.Ani v jednom případě nebyl ani v balení k desce, ani v balení k disku šroubek, kterým bych mohl disk přidělat k desce.Prozatím jsem si poradil jinými šroubky, co mi zbyly z něčeho jiného, ale ty časem dojdou Otázka tedy zní: Kde se berou tyhle šroubky? Mají být u disku nebo u desky? Protože jsou prostě menší, než klasické a tím pádem nevím.Díky za objasnění!

Odpovědi na otázku

Měl jsem je na desce. Zkusil bych šroubky z ntb.

Jo jo, dávám tam šroubky z NTB. Ale mám jich samozřejmě omezené množství. A u desky fakt nebyly. Teda je pravdou, že ve všech 3 případech to byly desky od MSI.

No dobře.Proto se ptám, jak to řeší ostatní.Kupuju díly třeba na alze, czc, mironetu a nikde jsem tam neviděl "související zboží - šroubek k disku".Takže každý kupuje extra šroubky někde jinde?

Zkusil bych se zeptat na ty Alze

Též provozuju několik základních desek (od MSI) s M.2 SSD - onen šroubek byl vždy přiložen k desce, v samostatném "igelitu" - na první pohled v něm ten šroubek skoro nebyl vidět. I u ASUS to bylo stejně - též nenápadný "mikro obal". Měl by asi tedy být součástí základní desky. Je ale pravdou, že při neopatrném vybalování desky se ten šroubek až příliš snadno ztratí - může být vyhozen, jako nepotřebný kousek igelitu.

No u první desky jsem si říkal, že teda šroubek není.U druhé jsem se divil a u třetí jsem si dal sakra pozor, abych všechno prohlédl, protože už mi to přišlo divný.Jinak jsem v životě žádné extra šroubky nekupoval a mám jich doma také "kilo", protože vždycky zbývaly. Ať už od desek, beden nebo jiných věcí.Ale ty M.2 nikde navíc teda nejsou. A to jsem měl i desku s více sloty a stejně ani jeden šroubek.Nebo je důkladně přehlížím a vyhazuji

Já ho poprvé našel až na zemi U těch MSI desek měl ten "sáček" rozměry tak 10mm x 5mm. A ten šroubek měl délku, která odpovídala třem tlouštkám toho "tišťáku" toho SSD. Ztratit se dal až moc snadno. Celkem jsem těchto PC v této konfiguraci dělal 5 (+ 1 ASUS) - u každé desky ten šroubek byl.

Pokud tam tedy šroubek opravdu nebyl - zkusil bych ho "vydojit" z dodavatele základní desky.

Řešení jsem nalezl zde (v jedné diskuzi na jiném serveru):Jedná se o šroubky M2 x 3 mm. Dají se určitě koupit všude možně. Níže přikládám odkaz na nabídku z Číny. 50 ks za 50 Kč. http://www.ebay.com/itm/50-pcs-M2-x-3mm-Phili...

Mám z 90% desky MSI a šroubky tam vždycky byly, u MSI MAG Z390 dokonce 2 a každý byl dokonce zabalen ve svym vlastním pytlíku. Mě to zase přišlo jako plýtvání, ale co už

Nebudou u desky,ale v dalším příslušenství,třeba k rámečkům k diskům,nebo https://www.banggood.com/cs/165pcs-Computer-Screws...

Já tu po ruce zrovna žádný nemám, ale snad by nebyl problém vzít šupleru, změřit to, zjistit rozměry a objednat jich kýbl, nebo jak se to v nějakém železářském shopu prodává. Počítám, že to bude za pár drobných...

Pozor na Whitworthův závit . Většinou to nejsou metrické šroubky.

Jasně, že to není problém.Ale ptám se na systémové řešení Nakupuju v kompjůtrovém shopu, což asi dělají i ostatní. Online. A to všichni potom berou šuplery a shánějí šroubky po železářstvích?Na to se ptám, kde je berete vy, jiní

ani jeden s kratkym zavitem M2 velkou hlavou a osazenim nekolik me jich zbylo kdyz sem rozebral tiskarnu

No to mi právě přijde jako systémové řešení, koupit kýbl šroubků v železářství. Bude to za zlomek ceny, než ve specializovaném shopu na počítače. Kupoval jsem si tak kdysi šroubky do hdd a základních desek, je to možná deset let a mám jich doma ještě asi kilo, na několik příštích životů, ono se to nekazí. Někdo to změřte a hoďte sem rozměr...

Co bude kdo dělat s kýblem šroubů z Ferony,když se na IT nehodí.

taketo malickosti kupujem na ebay, alieexpress vo vacsich mnozstvach, aby som nemusel cakat na kazdu blbost 2-3 tyzdnenapr.https://www.ebay.com/itm/M2-x-3mm-Phillips-Pan... https://www.ebay.com/itm/M-2-SSD-SATA-SOLID-ST...

jsou vždy u základní desky po jednom v pytlíčku dle M.2 slotů.

Tak jednu škatuli, kterou jsem ještě moc neprobíral tam mám, tak ji zkusím prozkoumat

Tak asi mohu toto téma uzavřít:Prozkoumal jsem detailně škatuli a šroubeček v pytlíčku našel.Shodou okolností jsem se dostal k jiné desce, se dvěma M.2 sloty a i tam byly pytlíky s pidišroubky.A jedna deska měla dokonce na sobě šroubek přímo v takovém tom ťuflíku v desce.Tudíž netřeba šroubky shánět pokoutně

Hehe, šel jsem sem, protože jsem právě ten šroubek scháněl. V krabici fakt nebyl... Když jsem tu diskusi pročetl, tak jsem tu krabici tedy ještě jednou protřepal. A někdo ho tem mezitím opravdu dal :D Tak díky