SQL soft na uceni a jak z xls na sql

Jsem v tomhle smeru hodne novy a potreboval bych si prozkouset sql prikazy doma. V praci pracujeme s SQL Management Studio Express. Co doporucujete na domaci procviceni abych si mohl zkouset? Jelikoz nemam z domu pristup na firemni server a mam jen par dobrych tabulek z excelu, tak bych potreboval i zjistit, jestli jsem nejako schopny je dostat do sql formatu.
Sorry vsem co jsou v tom profici..

Odpovědi na otázku

nikomu se nechce odpovidat?

jebeme na teba

stiahni si MS SQL sever 2005/2008 express edíciu,je free pre domácich používatelov,registrácia je nepovinná a netreba žiadnu dodatočnú aktiváciu, a môžeš sa "hrať".K tomu si stiahni MS SQL reporting services 2005/2008 redistributable+SQL server management studio,všetko je free a budeš mať prakticky to isté čo firme.