» Poradna » Programy

SQL Server Management Studio a OpenVPN

Přeji všem Hezký den.
Po připojení z domova do lokální sítě přes OpenVPN nelze v SQL Server management Studuo navázat spojení se vzdáleným serverem jenž má v názvu lomítko např. SEAL-NEW\SQL2008.
Totiž k serveru bez lomítka se bez problému připojím např. SEAL-NEW.
Když jsem fyzicky v lokální síti tak je spojení na všechny servery úplně bez problémů.
Na starém počítači s XP jsem měl starší verzi OpenVPN a bylo to bez problémů.
Nyní mám Windows 7 64 bit a nejnovějí OpenVPN GUI v1.0.3(s instalačního balíku openvpn-2.2.1-install).
Nevíte co bych měl na SQL nastavit nebo na OpenVPN?
Díky

Odpovědi na otázku

to za lomítkem je název instance ...přidej to celé v Configuration Manageru do seznamu aliasů

Alias jsem vytvořil.
SQL Server Configuration Manager (local)
- SQL Native Client 10.0 Configurations (32bit)
-- Aliases

Alias Name SEALNEW2008
Port No
Protocol TCP/IP
Server 172.29.0.37\SQL2008
IP adresu serveru jsem zjistil přes příkaz: ping SEAL-NEW.

Ale pořád se připojení nedaří.
Mám tušení že by to mohl dělat OpenVPN.

Příčinu jsem nenašel, ale způsobovala to nejnovější vezre OpenVPN.
Po přeinstalování na starší verzi 2.1.14 spojení na instanci SQL serveru probíhá správně.
Škoda, že se nedá zjistit proč v nové verzi OpenVPN 2.2.1 nefunguje spojení na instanci SQL serveru a ve verzi 2.1.14 to funguje.