» Poradna » Programy

SQL dotaz (MySQL)

Prosím Vás o radu s jednim SQL dotazem (MySQL databaze)Mám následující zapeklitý problém:V jednom sloupci (rekneme s nazvem "id") mam napriklad 4 5 6 7 8 9 10 13 14 17 a potreboval bych vySELECTovat z tabulky radky pouze s id ... 4 5 6 7 8 9 10 , jakoby prvni posloupnost, kde je prisne dodrzeno nasledujici id = predchozi id + 1. Dalsi posloupnost uz neni dulezita. V tomto pripade by bylo posledni zobrazene id = 10, protoze id=13 uz narusuje prvni posloupnost.Diky moc za jakykoliv napad.

Odpovědi na otázku

Zavilej Paroubkovi ten MySQL umí perfekně Tel: 800 100 074

Ahoj,set @id:=279;select id,@id:=@id+1 from download where id=@idkde za 279 dáš číslo od kterého má posloupnost startovat. @id je proměnná. Ty dva dotazy musíš vykonat v rámci jednoho připojení (tzn. ne třebadvěmi následnými dotazy pomocí myadmina), jinakse hodnota @id ztratí.Matyáš