» Poradna » Programy

SQL dotaz 3

Ahoj,mám ještě jednu prosbu. Takto postavený SELECT:selectVYR_ZAK.NAZEV as Název, (označení díluTPV_OP.CAS_VYR1D as ČasDíl (čas výroby)MAX(VYR_ZAK.CAS_UKONC) as Datum from VYR_ZAK (datum výroby)LEFT JOIN VYR_POZ ON VYR_POZ.ZAKAZKA=VYR_ZAK.IDNOLEFT JOIN SKLAD ON VYR_ZAK.NAZEV=SKLAD.CISLO_MATLEFT JOIN TPV_OP ON VYR_POZ.ZMRIZ=TPV_OP.ZMRIZ1GROUP BY VYR_ZAK.NAZEV, TPV_OP.CAS_VYR1DORDER BY ČAS DESCmi zobrazí všechny datumy, kdy se díl vyráběl a jeho časy.Díl Čas Datum55 4 2020-03-0555 15 2019-10-855 16 2018-5-455 8 2010-1-11Chtěl bych ale zobrazit pouze řádek s posledním datem výroby, tudíž jen:Díl Čas Datum55 4 2020-03-05Díky moc za pomoc.

Odpovědi na otázku

v datu výroby ještě použij příkaz WHERE který v daném sloupci vybere položky odpovídající parametru použitém ve Where

To potom musíš mít jen:GROUP BY VYR_ZAK.NAZEVTo pak seskupí všechno, co má stejný název. Když dáš GROUP BY VYR_ZAK.NAZEV, TPV_OP.CAS_VYR1D tak to seskupí všechny záznamy, které mají stejný název A čas výroby