» Poradna » Ostatní

SpyWare

Dobrý den, před pár dny mi windows defender vyhodil okénko kde byly výsledky pravidelné kontroly, kde se vyskytovala hrozba VirTool (jméno bylo delší ale proč ho nemůžu zde napsat napíšu v dalších větách). Zkusil jsem soubor přes windows defender odstranit. Od té doby jsem skoro každou hodinu dával kontrolu ve windows defenderu. Občas mi to vyhodilo že je vše v pořádku, a někdy pořád ten stejný soubor jako hrozbu. Zkoušel jsem i kontroly přes avast, ale přes avast bylo vždy všechno v pohodě, tak jsem to dále nějak neřešil a zkoušel jsem pouze ty kontroly. Dnes se mi zobrazil program jako hrozba znovu, tak jsem zkusil už podruhé offline kontrolu. První proběhla v pořádku, ale pořád mi to zobrazovalo program jako hrozbu a že je stále v mém notebooku. Dnes, po druhém pokusu offline kontroly se mi nejde přihlásit zpět do notebooku. Heslo od všeho jsem si změnil a u všeho zařídil dvoufázové ověření, protože podle toho co jsem hledal na internetu, je to nejspíše SpyWare.Za jakékoliv rady budu vděčný.

Odpovědi na otázku

Tu kontrolu jsi měl udělat tím od Microsoftu https://docs.microsoft.com/en-us/windows/security/th...

Tak teď už tu kontrolu neudělám. Když se chci přihlásit ani na wifi se připojit nejde, a už vůbec přihlásit.

Takže nejde ani nouzový režim se sítí kde bys tu kontrolu udělal? A nebo pokud máš možnost na jiném PC vytvořit Dr.Web bod livedisk https://free.drweb.com/aid_admin/ spouští se stéjně jako instalace.

Bohužel, nejde.

Co nejde ten nouzový režim,tak udělej ten Dr.Web USB bod.