» Poradna » Programy

Spuštění systémové služby "HID Input Service" ve Windows XP

 |   | 

Služba "HID Input Service" v systému Windows XP je důležitá pro funkci různých tlačítek klávesnice a myši. V mém počítači se však nespouští ani při startu PC, ani ručně. Pokus o spuštění této služby končí chybovou zprávou:

Typ události: Chyba
Zdroj události: Service Control Manager
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 7023
Popis:
Služba HID Input Service byla ukončena s následující chybou:
Systém nemůže nalézt uvedený soubor.

Prosím o radu, jak opravit instalaci služby "HID Input Service".

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

 |   | 

Ještě dodávám pro případné rádce:

Případnou odpověď by jistě ocenila řada tazatelů v Poradně a ve Fóru, kteří se trápí s nefugujícím zařízením HID (klávesnice, myš ap.) a hledají řešení v biosu, ovladačích či ve výměně příslušného zařízení.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

pokial nieje dotyčné zariadenie vadné samo o sebe,vyžaduje HID services a bolo inštalované podla pokynov výrobcu[ niektoré vyžaduje najprv inštaláciu doprovodného softwaru a až následné pripojenie hardwaru obvykle po výzve inštalátora] tak nieje žiaden dôvod,aby sa požadované HID services nespustili.U každého takéhoto zariadenia je nutné dodržať presný doporučovaný postup inštalácie,inak sa nesprávna inicializácie USB a HID rozhrania zapíše do registrov windows a zariadenie zostane trvalo v danej inštalácii windows zablokované-je treba vyčistiť registre a odobrať zariadenie cez správcu zariadení[ dať si zobraziť hidden devices] a zopakovať inštaláciu znovu-obvykle v administrátorskom účte.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

Děkuji za ochotu zabývat se mým problémem.

Instalaci sady rádiové klávesnice a myši jsem provedl podle návodu, tj. za běhu počítače jsem zasunul přiímač do USB a do klávesnice a myši vložil akumulátory. Obojí se nainstalovalo jako zařízení HID. Instalace softwaru ke klávesnici nebyla nutná (a sada ani takový software neobsahuje), protože se jedná o klávesnici podporovanou systémem Windows XP (ověřeno). Oboje zařízení funguje bez problému až na klávesnici, kde nefungují multimediální klávesy.

Při hledání příčiny jsem zjistil, že při startu počítače se nespustí služba "HID Input Service", která "umožňuje přístup k obecnému vstupu k zařízením standardu HID (Human Interface Device), který aktivuje a spravuje používání předdefinovaných tlačítek a klávesnic, dálkových ovládání a dalších multimediálních zařízení. Je-li tato funkce zastavena, tlačítka spravovaná touto službou nebudou fungovat. Je-li tato služba zakázána, pak se spuštění všech služeb výslovně závislých na této službě nezdaří." Každý pokus, i ruční, spustit tuto službu končí chybovou zprávou " 7023 - Služba HID Input Service byla ukončena s následující chybou: Systém nemůže nalézt uvedený soubor." Takže tam je asi zakopaný pes.

Dodávám, že odinstalování a instalaci sady jsem provedl několikrát a s využitím různých USB. Vždy se stejným výsledkem. Jen pro zajímavost: asi před půl rokem jsem koupil podobnou sadu jiného výrobce (značky úmyslně neuvádím, abych nevyvoval plané rekace typu "která značná je horší"). Výsledek byl obdobný. Tehdy jsem to vyřešil tím, že jsem sadu daroval uživateli, jemuž funguje stoprocentně.

Pokud jde o registry, mohla by tam být také nějaká zrada, ale tady nevím, kde ji hledat. Např. při zadání hledat slovo "HID" mně vyběhlo několik set položek. I když nemám problém s pracovat s registrem, vždycky upravuji a čistím jenom to, o čem přesně vím, že to mám udělat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

môže ísť o nekompaktibilitu usb radiča zákl.dosky a usb čipu v samotnom HID zariadení,dosť často sa to stáva u neintelovských čipsetov,kde čipset zákl.dosky nestíha včas reagovať na niektoré povely s pripojeného zariadenia a tieto povely sú jednoducho ignorované.Skúste pre wxp doinštalovať usb hotfixy,často pomôže hotfix pôvodne určený pre bluetooth a usb timing,vyhladajte hotfix pre wxp,ktorý rieši problém niektorých zostáv,kde je omylom pripojené usb zariadenie zapísané ako zvukové zariadenie do registrov a znemožňuje jeho normálnu funkciu-treba pozrieť microsoft download centrum,obidva hotfixy neboli distribuované cez automatic updates a treba si ich vyhladať manuálne.Pokial sa jedná o zákl.dosku Asus,u niektorých modelov starosť o spojazdnenie multimediálnych tlačítok na HID kompaktibilných klávesniciach má na starosti integrovaný zvukový kodek a CD/DVD autoplay funkcia cez Andrea USB interface,pokial sa na takej doske nepoužíva integrovaná zvukovka,tak spojazdnenie tlačítok môže byť velký problém,až v podstate bez nejakého softwaru od výrobcu klávesnice neriešitelný.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

Je to fakt podivný. Mně se ta zpráva v prohlížeči událostí začala objevovat nedávno, bez toho, abych cokoliv v mojí 5ti letý sestavě hardvérově měnil. Konkrétně se liší v několika slovech (Služba HID Input Service byla ukončena s následující chybou: Uvedený modul nebyl nalezen. ), ale podstata je, myslím, stejná. Systém je záplatovanej, k doplnění používám prográmky, jako třeba Secunia PSI, kterej mě třeba upozorní, že některej nainstalovanej soft je zastaralej a nabídne mi apdejty, dála třeba program Driver Genius, jehož funkce je zřejmá už z názvu. Takže jsem přesvědčen, že softvér i hardvér (ovladače) jsou v pořádku, a přesto.... :)
Hezký den všem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 | 

Řešení je zde. www.zive.cz ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Input, Události


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook