» Poradna » Windows (a jiné OS)

Spuštění programu po staru

Dobrý den,potřeboval bych vědět, jak nastavit, aby se hned po spuštění PC spustil program.Vím, že to zpomaluje počítač, ale je to nutné.Návody na internetu jsou spíše na opačný problém, proto se ptám zde.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

staci si vytvorit zastupce daneho programu napr na plochu a toho zastupce umistit do slozky Po spusteni

Nedavno som riesil podobny problem, lenze win10 je tvrdohlavy a narazil som.Potrebujem spustit task manager po starte pc, ale minimalizovany vedla hodin. Mne to vzdy na w10 blblo, bud sa task mamager spusta v normalnom okne, alebo sa nespusti vobec, navyse nezapamata si nastavenia na zobrazenie grafov CPU, alebo rychlost aktualizacie a pod.

Když spustím task manager, nastavím ho a PC vypnu či restartuji, tak po zapnutí program jede tak, jak jsem ho nastavil (dokonce i když ten program vypnu a znova spustím).

OK no a ked si spravis odkaz na task manager a hodis ho do adresara "po spusteni" ako sa to bude vtedy chovat? Tuto mi to robi problemy, je to na Win10 1903.

A plánovač úloh, který má o dost více možností než složka "po spuštění" znáš?

Znam, ale za zivot som ho pouzil tak 2x. Da sa tam nastavit aj to, ako sa ma program spustit ci ma byt minimalizovany alebo nie a podobne?

Máš mnoho možností, například:* pro uživatele s LOGINNAME umístíš zástupce aplikace do složky :"c:\Users\LOGINNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\" * pro všechny uživatele umístíš zástupce do složky: "c:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp\"* můžeš zapsat aplikaci do registru na "\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"* vytvoříš v plánovači úloh úlohu spuštění aplikace, s aktivační událostí "Spuštění", nebo "Při přihlášení" pro vybraného nebo libovolného uživatele. Je zde víc možností nastavení, včetne spoždění nebo opakovaného spuštění.

Jen tě doplním"\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" je pro všechny uživatele. Pak je ještě "\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" pro daného uživatele

BTW, ako nastaviť spúšťanie po štarte vo Win 10 Speedfan, ktorý vyžaduje admina? Zatiaľ sa mi to nepodarilo ani cez plánovač úloh.