» Poradna » Windows (a jiné OS)

Spuštění CHKDSK po zapnutí PC

Mám na starším PC Windows XP. Po každém zapnuti PC se mě spustí CHKDSK, který nic nenajde a všechny disky jsou OK. Prosím o radu, jak zakázat aby se se CHKDSK takhle nespouštěl.Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

příkaz: ChkNTFS /X C:

Uvedeným příkazenm se zakáže spouštění nástroje CHKDSK na diksu C. To ovšem problém neřeší. Pravděpodobně bude mít tazatel příkaz pro spuštění zadavý ve složce Po spuštění nebo se tento příkaz objevil v msconfigu. To se dá ověřit napsáním msconfig do Spustit a podívat se co se má spustit se systémem.

Ve slozce Po spusteni ho urcite nema, to by se mu to nespoustelo pri startu Windows. Pravdepodobne jde o autochk nastaveny v registru, viz treba http://smallbusiness.chron.com/stop-automatic-disk-scan-...

Patrně jste přehlédl, že jsem napsal, že to může mít v msconfigu. A tam to určitě má.

Ani tam to být nemusí.. Automatická kontrola disku se může vnucovat i při počínajícím odcházení grafického čipu.. tohle jsem zažil osobně několikrát na mým starým notebooku.. Bylo to o nervy.. špatné starty na několik pokusů za sebou a občasné vnucující se kontroly disku, který je dokonce v pořádku i teď po 6ti letech jeho stáří..

Zase tak nepochopitelne to neni. Treba (lepsi by bylo napsat: s jistotou) pri vypinani PC grafika udrzovala porad otevreny nejaky soubor a nenechala ho zavrit systemem - pak zustane priznak nekorektniho vypnuti a pri startu systemu to kontrola disku automaticky projizdi. Z toho duvodu casto chkdsk startuje pri vypinani PC natvrdo.V tazatelove pripade to muze delat jakykoliv nizkourovnovy ovladac - kdysi jsem se s podobnym pripadem setkal u nekolika MBR viru, pri hatkach s antirootkity, ale take u jednoho MMO, kde to zpusoboval jeji anticheat system.

Přoč by to problém nemělo řešit? Už jsem se několikrát setkal s tím, že byla kontrola nastavena automaticky při každém spuštění počítače a to jde udělat i pomocí ChkNTFS příkazu. Občas to nastaví systém při problému se zapnutím/vypnutím.

Příkaz je správný.Jen jsi zapomněl:musí se spustit z Admin konzole cmd.Tvrdé vypnutí PC nebo odcházející HDD daný příkaz ovšem ihned zruší.

Všem děkuji za snahu mě pomoct, ale zatim to dělá pořád. V msconfigu nemám po chkdsk nikde zmínku, vypínání PC dělám normálním způsobem, Tohle se mě objevilo bez jakéhokoliv mého zásahu do PC (neinstaloval jsem v poslední době žádné programy) jen ho občas zkontroluji legálním antivirem AVG Protection. Ted, když CKDSK nikdy nic nenajde a vše je ok, tak ho zavírám stskem kterékoliv klávesy a start PC pokračuje normálním způsobem. Do registrů jsem zatím nezasahoval, nerad bych něco poškodil.

Ten příkaz, který jsem ti psal jsi v CMD okně, spuštěném jako správce provedl?

Pokud máš dostatečné znalosti, tak si trochu pohraj s Autorun od Sysinternals. Najde to, věř mi.

Mne sa zda, ze XP zvykli spustat chkdsk ked bolo podozrenie na odchadzajuci disk.

CHKDSK se pri startu Win spousti, je-li na disku aktivovan tzv. dirty bitZ prikazove radky spust "fsutil dirty query c:" (bez uvozovek) a bude-li dirty bit aktivni, najdi si na googlu, jak se resetuje.

Mám několik týdnů ten samý problém, jen asi s tím rozdílem, že se mě po zapnutí PC nejdříve spustí logo Windows XP a potom CHKDSK, který, když ho nechám proběhnout nic nenajde. PC vypínám normálním způsobem, né "tvrdě". Nic mě z uvedených rad nepomohlo, jen do registrů jem si netroufl zasahovat. Jinak mě PC po proběhnutí CHKDSK startuje i pracuje normálním způsobem, aplikace co tam mám fungují normálně a z toho bych snad mohl usoudit, že HDD snad neodchází.Nerad bych se kvůli tomu pouštěl do celé přeinstalace PC všetně přeformátování HDD.

A co z tech navodu, ktere jsou tu napsane jsi uz vyzkousel?

Zkoušel jsem skoro všechno:příkaz: ChkNTFS /X C:ve složce „po spuštění“ nic nemám, ani v msconfigupříkaz: ChkNTFSani v systému příkazů chkdsk nikde nemámJen jsem si netroufl něco měnit v registru. Stále se mě spouští po zapnuti PC, ale až po logu ´Windows XP a vypnu ho stiskem kterékoliv klávesy a start PC pokrčuje normálním způsobem.Tak se s tím asi budu muset smířit, nevím si už rady…..

Nevím, jestli tahle diskuze již není mrtvá. Taky se mi to neustále spouští, ale já to mám tak, že na jednom hdd mam windows 7 a nedávno jsem na druhý hdd nainstaloval windows 10. Od té doby to začalo dělat vždy při startu win7 a teď už i u win10. Abych řekl pravdu, nějaká pár minutová kontrola mi vůbec nevadí. Vadí mi to, že po každé te kontrole mi to doslova ro*jebe hromadu ovladačů + mám pak problémy s ověřením licencí u podotýkám LEGÁLNĚ! koupených programů. Jak na win7, tak na win10. Kontrola jde vždy přerušit, ale občas se mi stane, že prostě zapnu počítač, musím rychle odběhnout a zapomenu na to a pak to zase celý od znova musím dávat do šolichu. Ono když člověk tvoří, mixuje a masteruje hudbu, má připojeno hodně externího hudebního hardwaru a pak mu skrz to nefungují rozdělané projekty, tak je to obrovský problém.... Máte někdo podobnou zkušenost ?