» Poradna » Windows (a jiné OS)

Spuštení aplikace v závislostí a připojeném hardware

Zdravím.Potřeboval bych nastavit aby se mi spustil program Razer Synapse jen když zjistí, že mám připojenou myš Razer. Je zbytečné aby se mi na notebooku spouštěl Razer Synapse když nemám myš připojenou. Myš je připojena přes USB-C dock. V docku mám ještě zapojenou klávesnici a externí HDD.

Odpovědi na otázku

Aha, takze tam nainstalujes iny program ktory bude bezat nonstop a kontrolovat ci je mys pripojena alebo nie, a podla toho bude spustat ten Razer Synapse. Namiesto aby si mal nonstop spusteny iba ten Razer Synapse?

Nechci nic instalovat. Chci použít planovač úloh a script PowerShell.

Tak ho použij. V plánovači úloh použij jako aktivační činnost "při události" a pak vyber tu správnou událost, která se ti stane při připojení myši.

To je moudrý požadavek.Nastav job podle EventID.Ubylo by zahlcených a havarovaných OS, kdyby každý smysluplně používal Plánovač (= součást OS WNT už čtvrt století) místo různých "čističů", tweaků, "TuneUp" aj. nesmyslů.

Nevím jak najdu tu správnou událost. Pokud vůbec existuje. Myš je zapojená už před startem systému. Potřebuju aby se úloha spustila jen když zjisti že už je připojen konkrétní hardware - ne až když něco připojím. Nemusí se jednat zrovna o myš.