» Poradna » Programy

Spusteni aplikace po pripojeni k wifi

Zdravim vespolek,pratele kamaradi, prosim o radu.OS: Win10Jak spustit aplikaci po pripojeni k WiFi, tzn.: udalost: pripojeni k WiFi = SSID zname (a bude nemenne)wait 300sspustit: predem definouvanou aplikaci (mame, zname, a bude taktez nemenna)Cim a jak? SW nebo by to nejak slo pres planovac?Predem mnohokrate dekuji

Odpovědi na otázku

co zkusit po spusteni Windows spustit jednoduchy skript, ktery by delal neco jako: ... kdyz PING treba na google.com je OK, tak spust aplikaci.

Mělo by to jít přes plánovač úloh. Ten může reagovat i na událost ve windows eventlogu a tam se loguje i připojení přes wifi. Ale nejsem si jistý že bude možné filtr nastavit tak aby to reagovalo jen na určené SSID.

Je to takove krkolomne reseni a asi ne uplne idealni ale co spoustet davku pomoci planovace v pozadovanem intervalu?priklad:@echo OFFSetLocalset SSID=JMENO_WIFI_SITEset APPS=notepad.exeecho.netsh wlan show interfaces | findstr "%SSID%" > nulgoto %ERRORLEVEL%:0echo WiFi = ONtasklist | findstr "%APPS%" > nulif %ERRORLEVEL%==0 ( echo Aplikace = "%APPS%" je jiz spustena ) else ( echo Aplikace = spoustim "%APPS%" start c:\windows\notepad.exe )goto END:1echo WiFi = OFFgoto END:ENDEndLocalPS: testovano na win7

Je mi jedno, co se to bude spoustet, tedy jestli to bude script ci SW treti strany.Jen musim najit vhodnou cestu reseni. Abych nasledne nezjistil, ze to kvuli nejake banalite, nepujde realizovat.