» Poradna » Mobily

Spuštěné systémové aplikace

Dobrý den,vlastním mobil Xiaomi redmi note 9 necelé 3 měsíce a zatím jsem nikdy nepoužil nahrávání obrazovky a přenos obrazu, ale přesto mi telefon hlásí, že systémové aplikace nahrávání obrazovky a přenos obrazu jsou spuštěné. Někdy se mi samovolně spouští bluetooth a GPS, i když mám na všech aplikacích zakázané spouštění bluetooth a GPS. Také se mi poslední dobou vybíjí mnohem rychleji baterie, přitom předtím vydržela i 4 dny bez nabíjení. Už několikrát jsem uváděl telefon do továrního nastavení, to pomohlo jen na necelý půl den a následně problémy začaly od znovu. Nevíte, co by to mohlo znamenat a jak zamezit samovolnému spouštění těchto aplikací?Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Strana ví lépe než ty, kdy potřebuješ GPS a kdy je potřeba poslouchat hovory zlých imperialistů.

yo :) to je dalsia super vlastnost xiaomi, vcera ma rozosmial moj telefon.. vypisal, ze vypnite malo pouzivane apps. Tak pozeram co su malo pouzivane apps.. whatsapp, opera, messenger, dsfile, here... Pruser je, pouzivam prakticky iba tie :) No a ked chcem vypnut gmail, google one, xia cloud, xia dalsich 20 p*covin.. ktore teda pouzivam 0,000 nikdy, tak to sa neda :) Super telefony, no..

btw. bateria.. mne najviac pomohla tmava tema na display..

To plati pro OLED, pac cerne pixely nesviti. IPS LCD (coz Xiaomi Note 9 ma) se to netyka - tam je podsviceni stale stejne at uz displej nad nim zobrazuje cernou nebo bilou.Ale pro zajimavost. Dokazes trochu rict, jak moc Ti to pomohlo? Ja OLED mam a tmave tema mi tak vadi, ze jsem ho nikdy dlouhodobe nezkusil. Ale zaroven je mi jasny, ze plytvam energii...

mi10t lite - IPS LCD, 120Hz, HDR10, 450 nits (typ)a ako velmi to pomohlo nedokazem povedat, viem len, ze na zaciatku mi to islo 2 dni, chcel som to vratit do 14 dni, ale rozbehal som to na aktualne 4 dni, tak som nevratil.

Tmavé téma displaye mám neustále zapnuté, dokonce mám zaplý spořič baterie, přesto se baterie rychle vybíjí, přitom mobil poslední dobou skoro nepoužívám. Třeba včera v noci, když jsem se ráno probudil, tak jsem zjistil, že 10 % baterie je fuč, přitom jsem měl zapnutý úsporný režim a všechny aplikace zapnuté optimalizace, aby se tak rychle nevybíjel.

Bluetooth spouští právě ten přenos obrazu.Netuším proč.Jde to přes WiFi ale bez povolení Bluetooth ten přenos obrazu nespustíš A přenos obrazu jednoduše vypni v nastavení,je to pod Připojení a sdílení.A GPS má nejspíš nějaká aplikace povolené používat,takže si ho zapne.Na to se musíš podívat v oprávněních.

Problém je v tom, že když jdu do nastavení, tak zjistím, že přenos obrazu je vypnutý celou dobu a nikdy se nezapnul, ale přitom v optimalizaci mi to hlásí, že mezi spuštěnými systémovými aplikacemi jsou i tyto, přitom jsem je nikdy nepoužil. A oprávnění jsem zkontroloval snad už milionkrát, všem aplikacím jsem zakázal využívat bluetooth. Nejde nějak tyto systémové aplikace odinstalovat?

Máme doma jeden Xiaomi a vlastně první jinak vždy jen Samsung.A opravdu je to s tím nastavením děs.Na Samsung jdou aplikace deaktivovat na Xiaomi to nejde.Ale můžeš je v nastavení,aplikace odinstalovat,teda jen jejich aktualizace u systémových a ty ostatní které nepoužíváš a jsou doinstalované z obchod play můžeš odinstalovat úplně,ale zároveň musíš v obchod play v nastavení dát neaktualizovat automaticky.To samé udělat v nastavení mobilu u aktualizací systémových aplikaci zakázat automaticky aktualizovat a dělat pak vše sám a ty co nechceš dáš pak ignorovat.Alespoň já to tak u toho Xiaomi mám takto nastavené.

Nestli jdou systemove app (Google LLC) deaktivovat, nebo ne je otazkou dohod a smluv vyrobce a Googlu. Nehledejte v tom jinou logiku

Možná odinstalovat půjdou a je to i docela bezpečné(jedná se o odinstalaci jen pro aktivní uživatelský účet),trochu zkušeností to ale chtít bude.Jen nevíme co je na co navázáno,takže se může stát,že přestane fungovat něco i zdánlivě nesouvisejícího.Postupoval jsem podle tohodle: https://www.svetandroida.cz/jak-odstranit-bloatware-s... Příkazy jsou stejné,pozor ale na syntax.V Powershellu se píšou jinak než v CMD.V případě problémů stačí telefon resetovat do továrního nastavení.

Asi bych se podival, jakou aplikaci mate stazenou navic, ma prava si zapinat BT a podle toho bych hledal. Nahravani obrazovky by si mohl spoustet i nejaky malware.