Správně zapojený 144hz monitor

Zdravím, předevčírem sem si koupil 144hz monitor (BenQ XL2411Z) a připojil to přes daný kabel DVI, což by mělo být v pořádku. Jen nevím, zda musím mít ještě něco aktualizované a nebo tak, pro správnou funkčnost monitoru k monitoru bylo i CD, jenže mechaniku nemám a nevím zda je potřeba to stahovat, či aktualizovat nějaké věci v pc nějaké drivery a nebo tak. A nastavil jsem si v Nvidie 144hz na monitoru, jenže na první pohled mi to příjde, že to není nějak poznat a někdo mi tvrdil, že to je plynulejší už i na ploše, dá se nějak ověřit, zda monitor opravdu pracuje na dané hz ? Ještě otázka trochu mimo, ale když to chci používat na CS:GO, stačí pro použití napsat do properties -freq 144 ? A nebo ještě něco více a taky, zda by se to dalo nějak ověřit, zda to opravdu funguje ve hře. Všem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

tam sem to měnil na 144hz, jen mi to na oko nepříjde nějaké jiné. Ale fakt, že sem nezkoušel zpátky na 60hz to dát zda v tom uvidím rozdíl

pokud nedokážete poznat rozdíl tak to možná nebyla nejlepší investice

Já ten rozdíl taky nepoznal, nemám ho doma, ale měl sem tu čest párkrát se s tím setkat a podle mě to pozná jen část lidí kteří na to mají citlivé oko, u zbytku je to placebo efekt. Stejné si myslím o těch co potřebují mí 300+ fps na CS:GO protože to prostě musí mít jinak to poznají... (hlavně na 60hz monitoru nejde 200 a 300fps poznat ani smykem...)

Poznáš to... při tahání oken po ploše se to bude jevit plynulejší.Ideální je to k 3D brýlím, jenže to chce 3D filmy (a těch je na prstech jedné ruky), klasické filmy nejsou ani 60 fps.

Bhehehehe, to by sem chtěl vidět rozdíl při tahání oken, teda... Když sem měl 4x3GHz procesor tak okna se škubaly, odhadem tak 20fps, teďka mám 8x4GHz procesor a už je to lepší, tak 40, možná i 50fps, poznáš to taky u posuvníku prohlížeče jak to frčí. Upozorňuju že grafárna a monitor jsou stejné vč.rozlišení. Takže podle mě to může být jen při expanzi VRAM kdy je nafutrovaná rychlá paměť a to jen při vykreslování u her. U videa taky né, tam to zkončilo u DX 8.

Filmy maj 24 nebo 25, což je hluboko pod 60...

A proč opakuješ jinými slovy „klasické filmy nejsou ani 60 fps“? Nebo hledáš důvod ke slovíčkaření?Jediný 60snímkový film je Hobbit, pak hromada porna ve 4k (na které se nedá dívat) a potom dlouho nic a pak různé technologické ukázky a prezentace o délce pár minut pro různé veletrhy. Jestli chceš slovíčkařit, tak filmy jsou převážně v 23,976 fps (24 000/1 001).

Dobře encodovaný DVD, BD má 50 nebo 60 půlsnímků, na obrazovku se to dostává jako celý snímky, takže 50 či 60.Ty sračky na internetu nebo 10x přepatlávaný filmy v televizi nejsou zrovna vzorovou ukázkou.BBB máš taky v 60 fps a ve 4k a H.264.

Co je BBB?

Zas o veciach človek ktorý im očividne vôbec nerozumie...cs go je fps hra -čím viac hz tým je obraz plynulejší v pohybe ,čím viac fps tým je menšia latencia voči obnovovacej frekvencí monitora --opäť plynulejší obraz v pohybe...skús na go rýchlo otočit o 180 stupnov na 60 hz monitore na 60 fps a 144ke pri 288 fps...rozdiel spozná aj polodementná opica...ja citím podstatný rozdiel aj na 60 hz monitore pri 70 fps vs 170 fps..hra je v pohybe daleko menej trhá....stačí si pozriet videá na yt 60 vs 144 cs go........

Jistě, že na 60hz nejde poznat rozdíl 200fps a 300fps .FPS jsou snímky, co vyrenderuje grafická karta a hz na monitoru je jakoby počet snímků, co ti monitor zobrazí. Pokud máš v CS:GO 300fps, rozdíl na 60hz a 144hz monitoru je víc než znatelný, ale pokud přejdeš na 144hz monitor, ale snímků z grafiky ti leze pořád 60, tak to taky nepoznáš. Musíš mít k tomu i adekvátní stroj, kterej ti ty snímky vyrenderuje.

Na CD je většinou toto:1. Soubor *.INF, který oznamuje PC co je to za monitor, výrobce, typ, co umí (rozlišení, frekvence), spouští se normálně, pravé tlačítko myšky - nainstalovat (jako správce).2. Soubor *.ICM, který říká jak se správně mají zobrazovat barvy.Rozhodně ho použij, v SW grafiky i pod OS, ti okamžitě naskočí co umí, nativní rozlišení atd., jak monitor zobrazuje, nebo jaké hodnoty (gamma, smart funkce, barevný prostor ...) ti řekne kdykoliv OSD.

Připoj to přes DP. Já mám teda ještě G-sync, ale 144 teda poznám. Csko nehraju, já hraju Bf4 a tam je to teda sakra znát.

dual portal ? nebo co je DP ?

Display port

Alebo HDMI . Ten ti nedali ?

Já se spíš divím, že nedostal DP,který na 144 doporučují jako nejvhodnější.

DVI-d sem dostal a zapojil, podle někoho, je to jediný kabel, co zvládne 144hz, žádné VGA, ani HDMI.. GPU mám gtx960 a

Je na něm napsáno Dual-link DVI?

A GK je nejaká ?

https://www.alza.cz/24-benq-xl2411z-d601841.htm - tak TN panel kvůli pofidérním 144Hz si pořídí jen markeťáky a hloupými zapařenci zmanipulovaný ňouma, co ve škole na hodinách biologie neposlouchal výklad. Za tu cenu je už i NEC: https://www.alza.cz/24-nec-multisync-e243wmi-... i pochopitelně něco od Dellu, atd.Ta "kráska" má ve specifikaci napsáno: VGA, DVI, HDMI.

To HDMI je kravina, protože s ním to těch 144 Hz nezvládne. Pár těchle „zázraků“ jsem viděl, obraz je kvalitativně srovnatelný s levnými IPS a MVA- dokonce bych řekl, že má mnohem lépe saturované barvy, protože se aspoň snaží podvícením pokrýt celé spektrum a ne jenom LED směrem do modra.

Nejdřív zajdi do nějakého obchodu kde mají nau ukázku standard a 144Hz monitor. Pokud rozdíl neuvidíš tak je bohužel chyba v tobě, pokud uvidíš tak možná zkusit drivery. Jestli problem přetvrvá, zkus to testovně připojit k jiné bedně. Jestliže to na jiné bedně pujde a na tvé ne, začni hledat problem.Jinak zkoušels přenastavit CS:GO?Podobrobný návod je zde: http://www.digit.in/forum/gamerz/181783-guide...

Kolik Hz má tvůj monitor poznáš tak, že si ve hře zapneš vertikální synchronizaci a zobrazíš fps. Pokud se fps lockne na 60fps, jedeš na 60Hz, pokud na 144, jedeš na 144Hz. Nezapomeň to pak ale vypnout, v CS je pro hráče vsync spíč na škodu ;) .Až budeš vědět, jak 60 a 144 vypadá, tak ten rozdíl poznáš na první pohled, pokud nemáš nějakou oční vadu, ve Windows při pohybu je to sice taky vidět, ale ne tak výrazně jako právě ve hře.A ovladače na monitor by ani nemělo být potřeba instalovat.

Přečtěte si něco podrobnějšího o lidském oku, principu vidění a přenosu toho, co vidíme do mozku a jak s tím mozek nakládá. Budete velice překvapen, že těch 60,144 nebo více Hz centrum vidění vůbec nezajímá, protože už z principu není s to to postihnout. Nebo si myslíte, že přenos obrazové informace z několika set tisíc světlocitlivých a barvocitlivých bodů sítnice se dokáže přenést 60x a vícekrát za vteřinu formou bioelektrických proudů po očním nervu, který není ani jeden milimetr silný, a i když se skládá z mnoha tenkých vodivých vláken, tak rozhodně nemá vodivost na př. mědi. Zauvažujte nad zmíněnými skutečnostmi a dojdete k zajímavým závěrům.

jde o to že ta hra ti tu informaci naservíruje o něco rychleji a ty budeš moct rychlejš reagovat

Cau 144 Hz jde pouze pres DVI kabel,na HDMI 66 hz a stratis i ms

144Hz najlepsie funguje cez DP, resp. len cez DP dosiahneš 144hz, nad HDMI ani nerozmyslaj.