» Poradna » Programy

Správné určení VBR u MP3

Chtěl bych se zeptat jak je to s určováním VBR V0,V1...Určuje se podle střední(průměrné) hodnoty toku nebo maximální?Jak tedy poznám,že jsem tu MP3 označil správně,myslel jsem,že se určuje podle nejvyšší hodnoty při přehrávání čili pokud dosáhne jeho maximum 320kbps pak je to V0,proč tedy V2 dosahuje také 320kbps při přehrávání a je označen V2?

Odpovědi na otázku

Podle průměrné.

VBR je variable bit rate. Česky proměnlivý datový tok. Každá mp3 může mít jinou bitrate při stejném nastavení. Enkoduje se podle konstantní kvality (v závislosti na náročnosti audia pak má mp3 přibližně stejnou kvalitu ale může/má mít různé bitrate).

Nastavenie Vx je nastavenie kvality kodera. laicky povedane nastavenie V0 toho najmenej vyhodi z originalnych dat, cim sa dosiahne to, ze nahravka sa viac blizi originalu.
Dalsie stupne toho postupne vyhadzuju viac a viac cim sa stava nahravka viac rozdielnou oproti originalu. Datovy tok je urceny hodnotou SNR. Ak potrebuje nastavena kvalita V2 dosiahnut urcitu hodnotu SNR, tak to preskoci aj na 320kbps. Deje sa tak ale menej casto ako pri nastaveni V0.

MP3 dnes jedine 320 budto variable nebo pevne, ale neni nad flac. Ono z MP3 ubirat pulmega nebo mega na ukor kvality to uz je jedno