» Poradna » Ostatní

Správně poradí zapojeni bleskojistky (f konektor)

Zdravím mám na fasádě anténu, i když elektrice člověk neporuci , i sám technik vzhledem k okolí a u umístění antény cca 7m pod hřebenem střechy a 2 m pod.podbitim říkal že blesku by se nebál, chtěl bych raději kvůli koaxu nasroubovat bleskojistku na f konektor....vím že se.ma.dat klidně hned na anténu ale mám v ní rozbočovač pro další tv...antena ma plastové kryt a myslím že blesk by si mohl vybrat ten rozbočovač kovový který mám kousek u antény venku , chápu správně, že tuto bleskojistku která určitě není všemocna mám nasroubovat až do výstupu pro koax který už vede do přijímače , tzn. Ze pro druhou tv použijí druhou bleskojistku , tzn antena - rozbočovač -bleskojistka 2x , nebo uz ji hodit mezi anténu a rozbočovač..? Díky

Odpovědi na otázku

Jakou tipujete ztratu opravdovou v db na signalu? Kvuli bleskojistce

Pokud bleskojistkou myslíš takovou tu malou srandu za pětikilo, tak ty peníze běž radši hodit do kanálu - určitě to bude užitečnější. Pokud ti do antény opravdu udeří blesk, tak bude úplně jedno jestli tam tahle sranda bude nebo ne.

Malou srandu za 89 , ochrana koaxu

Prosím ohodnotit zapojeni ,ne kvalitu a potřebnost výrobků

Čo chceš ohodnocovať??? Napísal ti to presne, pokiaľ ti do toho tresne blesk, tak ťa bude nejaká bleskoistka trápiť najmenej, to mi ver. Pokiaľ to schytá kábel, alebo anténa, tak ti ani pápežská armáda nepomôže. Priamy úder blesku=elektronika na odpis. Bezohľadu ma počet, množstvo a kvalitu bezpečnostných prvkov. Blesk ktorý vo vzduchu preskočí, prerazí 10tky km vzduchového dielektrika sa akurát tak bude trápiť s nejakou pár cm dlhou bleskoistkou. Its funny :)

Bleskojistky obecně nechrání před přímým úderem blesku, ale před statickou elektřinou. Tu musí odvést z žíly koaxu na stínění a potom do země. Nejhorším úkolem je najít správnou zem, aby byla funkční a současně nezpůsobovala brum.

A ta antena je nejak spojena na hromosvod nebo nejaky svod (coz je spatne). Primarne je potreba tu antenu nejam prizemnit (ale rozhodne ne hromosvod) a neresit ani tak bleskojistku. Pokud je kryta v okoli svodicema blesku tak se to normalne prizemni na zemnici bod domu (rozumej kolik zasuvky kdyz to zjednodusim) a vice se to neresi. A hlavne to nesmis odpojovat kdyz de bourka, kamos v dobre vuli odpojoval napajeni na Ubiquity pres ktere se to zemni a trosku to tim rozbil. Co hledas za pojem je "oddálený hromosvod". A ver tomu ze pokud praskne primo do te anteny tak je klidne mozne ze ji bude i kus chybet, pokud tam jeste bude a nebude se vytrzena ze zdi valet nekde na zemi

Nemám ji napojenou na.nic je 7.M pod hřebenem střech,y a 2m.pod podbitim

Mám ji metr od okna bokem v prvním patře ,pak je ještě 2.metry to podbiti a teprve střecha cca 5az 6 m

Tak je treba prizemnit, mozna na to bude nejjjednodussi ta bleskojistka protoze to fakt stoji par korun. Urcite staci jedna mezi rozbocovac a antenu. Moznosti je prozemnit i ten rozpocovac, nektere tam maji srobovaci svorku na kterou to jde udelat. Jo a bacha pokud mas antenni zesilovac tak bleskojsitka s jistotou vyzkratuje napajeni toho zesilovace, tj je treba pripadny napajec dat az mezi antenu a bleskojistku.

Schéma je nasledovne.Antena- bleskojistka- kabel- rozbočovač na spartě okna ( to vše venku ) - kabel- adaptér k zesilovači na antene a od malé krabičky do níž je adapter krátký koax do tv

* spalete okna

No jo ale.napajec na zesilovač je krabička do níž je zapojen adapter a z ní cca 20 cm koax na napojení do tv takže to mají děláne aby to bylo přímo u tv

Mám anténu Solight hn55

Zjednodušit dotaz,.je třeba vůbec řešit když je 7 m pod hřebenem střechy? Vedle okna?

Jde mi jen aby z nějakého důvodu neudělal koax vč adaptéru pro zesilovač v ZÁSUVCE za tv nějaký bordel (shořeni)

Máme antény pod střechou bez bleskojistky asi - moment, počítám ... ... 50 let. Nikdy nic neshořelo.

Na půdě nebo jako já na fasádě?

Na půdě.Omlouvám se, blbě čtu - vyhodnotil jsem "7m pod hřebenem střechy a 2 m pod.podbitim" jako že je na půdě...

Opakuji se - kde by se to tam vzalo?