» Poradna » Web a internet

Správné nastavení WiFi AP (Mikrotik RB751G-2HnD)

Dobrý den,potřeboval bych pomoci, mám doma udělanou síť viz obrázek: http://imgur.com/Andlf20A mám problémy s nastavením mého mikrotiku. Na nastavení na kterém jedu momentálně jde internet v pořádku.Když jsem připojen do AP (wifi, kabel) v síti vidím jenom zařízení připojené taktéž do AP. Zařízení připojená do switche vidět nejsou. To samé naopak. Ty co jsou připojena do switche nevidí ty připojeny do AP.Už jsem si s tím snažil něco udělat docela dlouho a nevím jak dál. Takže pokud může kdokoliv jakkoliv pomoci budu určitě velmi rád.

Odpovědi na otázku

Ide o 2 brány/siete jestli se nemejlím, preto nie sú zariadenia vidieť, ale neviem či to ide zmeniť

To nejdůležitější ale chybí.. jak je nastaveni mikrotik? Jsou všechna rozhraní (WLAN, WAN+LAN) v bridge?

Ty mas od providera pridlene 4 IP adresy pre vlastne pouzitie?

Switch nemá DHCP?

Ne, klasicky switch uz z principu nemuze mit DHCP, protoze nerozumi pojmu "IP adresa"

Ten switch je připojen na providerův modem/router který přiděluje IP adresy pro mojí vnitřní sít

To je celkem nerozumne zapojeni. Jednodussi (a bezpecnejsi) by bylo pripojit ten Mikrotik primo na kabel providera a az za nej povesit ten switch.Mimo jine by to vyresilo tvuj problem.

Taky může mít provider nastavenou DHCP a vnitřní rozsah na Lan straně klienta...Těžko radit, pokud nemáš konkrétnější info včetně IP všech použitých rozsahů.

Mikrotik bych potřeboval jinde kvůli wifi.

Pak ho ale musis prenastavit. Melo by stacit prepnuti z modu "router" do modu "bridge" na prvni strance nastaveni (Quick Setup)

Tam je volba PTP Bridge, je to ono?

up

Caka sa na teba, ze blizsie specifikujes nastavenia.Napriklad co mas na mysli pod pojmom: "vidim zarizeni"Co je to podla teba vidiet a kde (v akom programe) ich vidis?Pretoze existuje niekolko sposobov "videnia".- videnie pingom- videnie podla definicie MS zdielania suborov a tlaciarni.- videnie v sietovej mape (od WVista)- videnie, alebo skor nevidenie roznych sietovych rozsahov...a mohol by som pokracovat, je toho celkom dost co sa da chapat ako "videnie".Doporucujem ten obrazok prekraslit, tak aby zodpovedal skutocnosti podla toho kde to uvazujes pouzit a zakreslit do neho vsetky IP adresy zariadeni na kazdej strane (WAN/LAN).Ak nebude potom nieco jasnejsie dotazeme sa, pretoze odhadujem, ze bude potrebne vediet ako mas ten router nastaveny.