» Poradna » Notebooky

Správce zařízení error

Ahoj,mám dotaz, všera jsem spustil CCleaner a asi mi trochu pomazal systém.Nedokázal by mi někdo poradit je to na Windows 7 a když chci spustit SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ vyskočí na mě okno: Třída není zaregistrována. Je tu možnost nějaké opravy? děkuji moc za rady

Odpovědi na otázku

Ano - vratit se do posledni funkcni konfigurace pred spustenim CCleaneru, nebo pouzit zalohu, jejiz vytvoreni CCleaner myslim nabizi (tesne pred tim, nez rozbije OS).

Zálohu jsem udělal, ale když bylo vše ok tak jsem ji smazal. Ted ji zkouším přes Recuvu najít ale zatím bez úspěchu. Konfiguraci mám jako poslední řešení nainstaloval jsem mezi tím dost programů a byla to asi 3 hodinová práce tak ji nechci zatím ztratit. Proto píši sem zda je nějaká jiná možnost.

Moc ne, tezko rict co vsechno CCleaner tentokrat pokazil. Je potreba vzit to jako zkusenost a drzet se od hruz typu CCleaner, Advanced System Care apod. co nejdal.3 hodiny prace nejsou zase takova hruza, mohlo by to byt horsi. Ber to jako zivotni zkusenost, skoro kazdy si tim jednou projde.

Vidíš, 3 hodiny práce a CCleaner to dokáže zničit za pár minut. Máš nějaký rozumný důvod používat takové programy?

Dobrá bude to asi nejlepší. Může se jen ještě zeptat zda by nebylo nějaké doporučení na program který by dokázal pročistit staré pc a nedělal problém. Mám tu PC které nechci přeinstalovat ale jen pročistit aby byl rychlepší..díky za radu

Zadne procisteni nezrychli PC. Maximalne muzes vymazat nepotrebna data vestavenym programem "Vycisteni disku" (cleanmgr.exe). Ale na rychlost to bude mit minimalni vliv.Zrychleni startu OS se da dosahout snizenim poctu nesystemovych programu, ktere se spousti po startu. Bud jejich odinstalaci, nebo zakazanim v polozkach "Po Spusteni" atd. Ale taky to ma maly vliv, pokud na tom dany system neni opravdu spatne s mnozstvim RAM. Pokud to jde, tak nejlepsi je pridat RAM a vymenit HDD za SSD. Na "zazracne cistice" ve svem vlastnim zajmu zapomen.

a) "pročištění" ho nemusí zrychlit ...b) trochu ruční práce stačí (určitě to vyjde rychleji, než opravovat rozdrbaný systém).c) cCleaner se dá použít i jako "nápověda" a co dává smysl, ručně (nebo i s jeho pomocí) individuálně a postupně smazat.d) když už se rozhodnu něco v registry smazat, prostě ten klíč nebo hodnotu přejmenuju na blabla.smazat

Stačí zastavit popř. i odinstalovat nepotřebné věci. Ten "čistič" většinou netuší, že třeba žádná tiskárna už není používaná a přesto jsou pro ni spuštěné služby.

Čištění je naprostá blbost, tím nikdy žádné PC nezrychlíš. Musíš akorát odinstalovat nepoužívané programy a odstranit případný malware, co ti tam běží, ten může zpomalovat PC. Ale tohle žádný program nedokáže sám.

Windows 10 manager - Informace - centrum oprav - Odemknout systém - Odemknout Spávce úloh.