» Poradna » Ostatní

Správce úloh ukazuje DDR2 místo DDR3.

Dobrý den, Mám PC ve kterém jsou RAM DDR3 s 1333Mhz ale správce úloh ukazuje DDR2 s 1067Mhz koukal jsem se dovnitř PC a RAM jsou tyhle (https://www.czc.cz/kingston-value-4gb-2x2gb-... ). V PC se nevyznám takže nevím asi to nějak ovlivní můj PC . Děkuji za odpovědi.PC:CPU - Intel E7500 2.93GhzGPU - HD 5850 PCS + PowerColorRAM - 2x2 DDR3 1333Motherboard - Fujitsu D3041-A1 (podpora DDR3) HDD - 250Gb HITACHI (systém) HDD - 1000Gb WDZdroj - 400W Win 10 ProMěl bych mít všechno aktualizované.

Odpovědi na otázku

Co ukazuje správce úloh je úplně irelevantní. Pokud PC funguje, jak má, není co řešit. Pokud ti chybí výkon, není to blbě zobrazeným typem RAM, ale tím, že je to více než 12 let staré PC a dnešní SW má už trošku jiné nároky na HW.

A úplně nejvíce ti to zabíjí tohle:"HDD - 250Gb HITACHI (systém)"Místo toho pomalého šrotu tam už mělo být minimálně 5 let nějaké SSD.

Jako je to poměrně starý hardware a tak se může stát, že toto to někdy ukáže. Já tento problém ještě neměl, ale už si mi stalo, že to špatně detekovalo procesor, že v biosu byl správný, ale v systému se ukazoval jiný. Pokud Vám to nějak zásadně vadí, tak přeinstalace systému a mělo by to být OK. Pokud vaše deska má sloty pouze pro ddr3, tak je to jen chyba v systému a tak zkuste tu přeinstalaci, pokud máte na desce sloty jak pro ddr2, tak ddr3, tak už také může být chyba v desce, přeci jen to není úplně nejnovější železo.