» Poradna » Notebooky

Správce úloh ukazuje 100% CPU a virus pup.optional.legacy

Nechápu to proč task manager ukazuje CPU 100% ale process explorer ukazuje něco okolo 15% když jsem v chrome. Udělal jsem vše jak mi bylo doporučeno na fórech ale nic z toho mi nepomohlo. Jen nechápu příčinu tohohle, protože jsem i počítač projel adwcleanerem jestli náhodou není někde chovaný mining. Nenašel nic jen pup.optional.legacy v chrome což jsem nemohl smazat takže to nechávám být. Pak jsem to pro jistotu projel Esetem online a to našlo pár chybek v registru a chtělo mi to smazat můj letitej keymaker na Bandicam. Jinak také nic. Takže potřebuji zlikvidovat pup.optional.legacy a najít příčinu proč správce úloh ukazuje 100% cpu když nic nedělám a jiný program od Microsoftu ukazuje obvyklé hodnoty.

Odpovědi na otázku

Doporučení, přeinstaluj systém a už nikdy neinstaluj kradené programy. Budeš mít klid, uvidíš. Lepší rada není...

Ano přeinstalací Windows se dá řešit hromada věcí. I třeba nefunkční program se dá odinstalovat pomocí továrního nastavení. Pane vaše řešení je jako od psychicky narušeného doktora. I chřipka se dá léčit oprátkou. Takže děkuji za radu až budu mít sebemenší problém tak si na vás vzpomenu.

Svatá (s)prostoto..

Zloděj a ještě drzej...Jack ti dal jedinou možnou relevantní odpověď. To, že jí neakceptuješ, je jen tvůj problém, ale poděkovat bys mohl. Tipnu si, že do měsíce tady bude od tebe příspěvek "mám zacryptovaná data, nemám je zálohovaná a někdo po mně chce za dešifrování 0.1 BTC, co mám dělat?"

To že mám keymaker na pár svejch nekomerčních nahrávek je problém? Pokud vám to přijde jako problém tak se vám moc vomlouvam že jsem si dovolil nahrát pár záznamů z hry (koupené ;) ) a machrovat s tim před kámošema. Ten keymaker je starý více jak 4 roky.

ano, je to pro mě problém, protože je to zlodějna a zloděje nemám rád. Bandicam není zdarma ani pro nekomerční použití. Stáří keymakeru je v tomto kontextu i kontextu případného backdooru zcela irelevantní.

Pro vás možná ano pro mě ne. Je mi to jedno, zákon mi to povoluje když to nesdílím nebo na tom neprofituji. Backdoor tu určitě není. To bych měl problémy i dříve :). Né každý má na rozhazování, také nemám rád zloděje. Zloděj krade aby měl zisk ale já z toho mám hovno. Jsem obyčejný uživatel Windows vím to pane jablíčkář. Nemusíte mi dávat sodu jen protože máte počítač o vysoké ceně a s drahými programy.

Bohužel jsi s chápáním zákona poněkud mimo. Zákon ti rozhodně neumožňuje používat bezplatně program, který bezplatný není a to ani za předpokladu, že to děláš v soukromí a nic na tom nevyděláš. Ale to je mimo téma dotazu. Směrodatné je, že máš nějak nabořený systém a nejspíš to souvisí s tím, že si do PC dobrovolně taháš malware z širokého okolí...

Zákon porušuji jen v případě že soubor sdílím například torrenty jsou na principu sdílení obsahu. Ale když si z uložta stáhnu keymaker, nikomu ho neposílám a ani na něm nic nevydělám tak na to mám právo. U filmů to tak je u software si nejsem jistý. Pane jak jste zjistil že mám nabořen systém?

To, co jsi napsal, se rozhodně netýká softwaru. Stáhnout si sice software můžeš, ale můžeš ho používat, až když si zaplatíš licenci.

Bohužel, u software to právě neplatí, to je rozdíl proti audiovizuálnímu obsahu. A/V dílo si pro vlastní potřebu stáhnout můžeš, pokud ho dál nešíříš, tak nic neporušíš. Ovšem software nikoliv, ten bez legálně získané licence používat nesmíš ani soukromě. A jak jsem zjistil, že máš nabořený systém? Zcela jednoduše podle toho, že bezdůvodně ukazuje zatížení 100%, což sám píšeš :) Samozřejmě netuším, co konkrétně je příčina, jestli ti tam běží nějaký malware a nebo je poškozená nějaká systémová služba. Ale to ti takto na dálku neřekne nikdo. Proto se opět musím opakovat, že jediné 100% řešení je reinstalace.

Ne, zákon to opravdu nepovoluje - dle výkladu si to zřejmě pleteš s audiovizuálními díly, tam je to opravdu trošku benevolentnější, ne tak u sw - zde se jedná o krádež (resp. tuším o neoprávněné užití autorského díla). Zisk máš z toho, že používáš zdarma placený sw.Backdoor tam klidně může být nečinně několik let, než ho bude útočník k něčemu potřebovat - věř mi, něco o tom vím. Navíc ani nemusíš vědět, že se něco děje.Když na něco nemám, tak to snad nemusím krást? Buď to oželím, nebo nad sebou popřemýšlím, co udělat se svým životem, abych se měl lépe - i když ne vždy existuje řešení, uznávám.Jablko si může koupit kdokoliv, podle toho opravdu solventnost majitele nesuď.P.S. jsem zvyklý na diskuzních fórech na tykání

Je to možné že mám mezeru ve znalosti zákona. Ano určitý zisk z toho mám. Ale né takový který by přímo poškodil majitele, kdybych byl ytber a měl z toho peníze tak je to krádež jako prase. V backdoorech se nevyznám. Já nejsem chudák ale hodnotím věci podle využití. Existuje velice často. Nemůže, já ne. 50k v šuplíku nemám a na dluh kašlu. Dobře, já všem které neznám vykám.

Já sice mám macbook i imac, ale tohle zrovna píšu z ipadu za relativně pár korun (i když už asi mého šestého), takže opravdu soudit jen podle nějaké ikonky...

"zákon mi to povoluje když to nesdílím nebo na tom neprofituji." Jo tak, ty máš platnou licenci? To ustanovení pro software neplatí, chytráku! Jediná možnost, kdy podle autorského zákona smíš beztrestně obejít protikopírovací zabezpečení softwaru, je případ, kdy potřebuješ zprovoznit software, na který máš řádně zakoupenou licenci a "ochrana" ti brání v jeho používání.

Chytráku? Co si to dovoluješ? To že si nejsem jistý neznamená že mě budeš znevažovat na úrovni školáka druhého stupně základní školy.

Pokud máš systém roze*raný malwarem z crackovaných programů, tak ti není schopen nikdo říct, kde konkrétně je chyba a není jiná spolehlivá možnost, než reinstalace a následně se vyhnout opětovnému roze*rání systemu malwarem. Pokud si myslíš, že ti někdo zázračně poradí, jak snadno uvést systém do korektního stavu, tak jsi blbější, než jsem myslel Takže přeji hodně štěstí...

Systém rozmrdaný nemám. Kde jsem to psal že mi jede pc pomalu, nebo že bych nemohl otevřít ovládací panely? To že mám jakýsi virus v podobě cookie či něčeho podobného neznamená že mám nebořený systém. Nadávat mi samozřejmě nemusíte. Já vám taky nenadávám jen konstatuji že vaše návrhy jsou až krajní řešení které se mi nelíbí ale podle vás je to asi správná možnost řešit vše radikálně viz že mě nazýváte blbcem. I já vám přeji hodně štěstí. A jak tady napsal a upozornil mě jablíčkář moc vám děkuji za funkční radu která mi pomůže zničit každý problém za jedno odpoledne :).

V cookies nemůže být virus. Cookies jsou pouze pasivní textové soubory. Takže pokud ti to hlásí nějaký virus, určitě není v cookies. Jinak bohužel, to chování prostě ukazuje, že systém nějak nabořený je, ale to prostě na dálku nelze nijak smysluplně diagnostikovat. Takže proto navrhuji reinstalaci, je to jediná možnost, která to vyřeší 100%.

cookies rozhodne nie su pasivne, vies do nich dokonca aj zapisovat, nie len z nich citat :)

Otázka znie: AKO si kontroloval svoj PC AdwCleanerom?Zásada je - VŽDY v Safe Mode!!!Okrem AdwCleanera sa používa ešte MBAM - taktiež v Safe Mode. A dám krk na to - že MBAM ten pup.optional.legacy ihneď deteguje a šupne do truhly. Odtiaľ ho vyhodíš.Ten keymaker - veď si ho niekam zálohuj a používaj len vtedy, keď potrebuješ. Nemusí byť predsa stále niekde na HDD.

Chlape poklona, MBAM funguje parádně krk řezat nebudeme :D. Udělal jsem to v safe modu. Sice mi to nepomohlo s vysokým zatížením cpu. Ale pomohlo mi to najít fajn program v případě problémů. Děkuji moc keymakera jsem poslal na externí hdd. takže pohodička. Přeji příjemný večer :)

Takže vlastně problém nevyřešený, no hlavně že jsi spokojený :)

Co toto? Nezkoušel jsem, úspěch nemohu zaručit.https://www.2-spyware.com/remove-pup-optional-legac...

Těžko radit, jestliže něco vytěžuje CPU na 100%, tak jaký program ukazuje Task Manager? Z otázky to není zřejmé. Někdy běží na pozadí nějaké aktualizace Windows, takže stačí počítač nechat v klidu několik hodin a ono se to samo srovná.

Podívej se ve správci úloh jestli ti neběží v Procesech na pozadí windovsácký Antimalware Service Executable. Ten se rozběhne když jen čuchneš k něčemu podezřelému a projíždí toho hodně. Musíš ho nechat doběhnout až si vše zkontroluje. Upzorňuju, že je háklivý jak šestinedělka a rozbíhá se velice ochotně a klidně ti pošle CPU do100% na pár hodin.

No ty vole, tady je zas uplakánků

Ani ne, ale bohužel ses tu teď ukázal ty...

Nebylo, dokud jsi nepřilezl ty zase s novou přezdívkou