» Poradna » Notebooky

Správce úloh- disk

Dobrý den, když otevřu správce úloh, hlásí mi to, že disk běží na 100%, občas to přeskočí na 90%. Co mám dělat, aby to nebezelo na tolik procent? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Tak jsou asi čtyři možnosti:- vadný disk- běží aktualizace- máš malou RAM a systém swapuje- něco ti tam běží, co neustále s diskem pracuje

Ve správci úloh by mělo být vidět, jaký proces disk využívá.

To neni v task manageru, ale v resource monitoru (da se tam z task manageru samozrejme odskocit).Ale jak pisu, 100% active time NEMUSI znamenat vubec nic Samozrejme pokud tento stav netrva desitky hodin v kuse. Je lepsi zamerit sa ne vice rikajici counters.MP

Udaj o vytizeni disku v % je celkem nicnerikajici udaj. Disk je stale aktivni. No a? To znamena jen to, ze je pouzivan. Od toho v pocitaci je. Radeji se zamer na- delku fronty- tok v MB/s- to, jaky as vlastne problem?MP

A nechceš také napsat, na jakém HW ten problém máš? Pokud to je něco staršího, kde je jen pomalý starý HDD, je to u W10 celkem běžný obrázek.

vymen ho za ssd