» Poradna » Programy

Správce sítě ... ?

V jedné nejmenpované firmě je správce, který, ač jisté znalosti má, je nad něm držena ochraná ruka a to s dost tvrdýmy způsoby. Na svá bedra nabral značné množství práce, počínaje doménami a konče veškerým HW a SW vybavením firmy, čítající na cca 100 pc. Problém je ale s tím, že nestíhá a všechny nedostatky a nedodělky svádí na jiné. Pokud si uživatel něco nastaví sám, je oheň na střeše. Pokud se někde vyskytne problém, nedejbože aby měl snad někdo nefunkční dálkovou správu. To si pak najde tisíc důvodů k tomu, aby dotyčného hnal na kobereček, kde je mu řádně vyčiněno. Na telefon se mu nesmí volat, vše se má posílat el. poštou. Tu ale nevybírá hned. Na internet se chodí (pracovně) dost zřídka, raději se volí jiné způsoby komunikace. Trochu mě to připomíná 1982 od George Orwella. No nic, doufám že tento článek nebude důvodem k rozvázání pracovní smlouvy.

Odpovědi na otázku

Přes hubu- a pořádněno nic- praju mnoho štěstí

jednoduchy, nahrat mu na disk porno nebo nakej fekes a poslat ostrou prosbu na sefa at mu zkontroluje disk...poleti tak rychle ze ani nebudete stacit zirat.

No nevim, podle toho popisu je to docela schopnej chlapik.Musis si uvedomit, ze ty ses v praci od toho abys makal a ne aby sis tunil pc. A on ma pravo zvolit takovy prostredky, aby tech 100 pc utahnul.Jestli sis chtel postezovat, tak si mel napsat neco konkretnejsiho s cim te nastval. Takhle mi prijde, ze si rozvrtal jeho nastavnei nebo sis nainstaloval cos nemel a ted sis prisel vybrect pote co te opravnene serval.

mám přesně ten stejný dojem.

btw Orwell napsal "1984", ne "1982"

Jsou určité profese, které méně odolné jedince nutně psychicky poznamenají. Bývají to třeba učitelé/lky a zmínění správci.

Co se konkrétností týče, chtěl jsem být obecný, ale budiž.Po reinstalaci Windows (přímo jím) nešla pošta. Ne že by bylo něco špatně, ale moje práva byly fuč, ikdyž se dušoval, že mám supervisora. Nemohl jsem zapisovat na disk C:, přestože to moje pracovní činnost nutně potřebuje, protože funguji v, pro někoho možná zastaralém, ale nenahraditelném sw, který pracuje pouze v kořenu disku C:. Nemohl jsem z tohoto programu tisknou, nešlo nastavit net use lpt1 //... atd. Co se týče ostatních počítačů, byly na tom podobně. Program VNC bohužel neumožnil zobrazit dosovskou obrazovku mého programu. Hesla k pošt. účtům nikomu neřekl, nastavoval je dálkově, což sice je v pořádku, ale ze přadpokladu, že se daný člověk vůbec připojí k internetu. Umí si vybrat chvilku, kdy je počítač vyplý, nežeby zavolal, ať si ho dotyčný zapne a on to nastaví, to je pod úroven, dotyčný prostě sabotuje jeho snahu.je toho mraky, mohl bych psát téměř donekonečna. To co si o tom myslím, je to, že zbytečně z firmy odejde hodně schopných lidí, kteří jeho arogantní chování neustojí.

jo a za ten název 1984 se omlouvám

to je tezky ... je otazka jak se chovaji uzivatele a jak je cely system spravy nastaveny (nekdy se tezce da neco nastavit aby to vsem vyhovovalo a pritom to bylo relativne neposkoditelne), ale rozumne bych to probral s nadrizenym zda nepotrebuje pomoc nebo ubrat prace