» Poradna » Web a internet

Správa webového servera - Postgre SQL: Pravidelná záloha databázy

Ahoj,potreboval by som na našom webovom serveri -- je to Linux, konkrétne Centos -- zistiť, či tam máme nastavené pravidelné automatické zálohovanie databázy a ako dlho sa tam tie záznamy uchovávajú.Skontroloval som kompletne cron (aj /etc/cron/), takisto aj postgresql.conf, ale tam som takúto informáciu nenašiel -- kde ju ešte mám hľadať prosím? Možnosť, že by tam pravidelné zálohovanie nebolo, vylučujem.

Odpovědi na otázku

Twl...Zeptej se vaseho IT oddeleni.Pohledem do motoru taky nezjistis casovani ventilu.....

Pokud jsi admin, muzes zkusit "sudo crontab -u postgres -l" (to posledni je male LPokud nejsi admin, nech to adminovi.

informaciu o backupe databazy najdes neprekvapivo priamo v databaze. Predpokladam,ze postgresql ma nieco ako logovanie, informacia o backupoch tam musi zarucene byt.

Nemusi...

Těch možností kde to může být, je nespočet.Pokud jde třeba o virtuál, tak se zevnitř toho virtuálu o zálohování taky nemusíš dozvědět vůbec.