» Poradna » Programy

Spouštění download launcheru na OS Android v 5.1

Dobrý den. Zhruba dd listopadu 2018 sleduji na telefonu jisté změny. Nevím, jestli jsou tyto změny nějak provázány s Google apps nebo Goole Store, případně Google účtem, takže se ptám. Třeba tady bude někdo vědět. Mám telefon Xiaomi Redmi 3 a OS Android v 5.1. Aplikace fungují bez problému. Ale jakmile si děti chtěji zahrát při nějaké dlouhé chvilce nějakou instalovanou hru, vždy se mi nyní začíná spouštět a spouští nějaký "download launcher". Obávám se, že to nebude záležitost jedné hry, protože tento launcher vypadá graficky úplně stejně při spouštění jakékoliv hry. Víte prosím o tom někdo něco? Za případné rady a tipy bych byl velmi rád. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Obávám se, že bez přiložení screenshotu ti asi nikdo neřekne, co to je.

Jasně, screen mám, ale nikde tady nevidím možnost vložení přílohy. :( Kam to mám uložit?

Jednoduše, nahrej ho třeba na server ctrlv.cz a sem vložit odkaz.

Screen z mobilu: https://ctrlv.cz/IRYf

Není to žádný Launcher, ale download manager a hra si stahuje nějaké dodatečné soubory.

Děkuji, takže můžu být v klidu? Trošku jsem byl na pochybách, aby to nebyl nějaký špion. Začalo se to spuštět až kolem toho listopadu. Přitom hru mám v mobilu minimálně 1,5 roku a dříve se to tak nechovalo.

Ne, je to v klidu. Jen se ten správce stahování aktualizoval a projevuje se jinak, než dříve.

To není jen nějaký launcher. Rozšířilo se masově nabízení tolika appek,že je jedno co a odkud spustíš. Je třeba pozorně sledovat co je součást hry,nebo spuštěné aplikace a co je reklamní nabídka. Už to překračuje únosnou mez. Před xx lety to tak strašné ještě nebylo.