» Poradna » Notebooky

Spotřeba notebooku

Chtěl bych se zeptat zda neznáte nějakou stránku kde by se dali vepsat vnitřnosti ntb a hodnota zatížení a zjistit tak hodinovou spotřebu nebo zda-li je nějaký prográmek co by to s těchto hodnot nějak dokázal "měřit" v reálném čase.

Odpovědi na otázku

Právě proto se ptám na výpočet proč budu kupovat něco za 300 sice mi změří přesně když potřebuji jen orientační hodnotu

Já si myslim, že jenom trolluješ

Nevidím důvod proč by měl také jsem si počítal spotřebu notebooku a porovnával s měřicím přístrojem a vycházeli v rámci odchylky přístroje stejné hodnoty avšak je třeba znát celý ntb a taky spotřebu jednotlivých částí které se téměř nikdy neřídí přímou uměrou.

Aha...trolluješ. Takže jak chceš znát odběr VŠECH částí notebooku? Úplně všech? Tak Ok, dejme tomu HDD, SSD, GPU, CPU, DRAM....dejme tomu. A co další, deska, vše co je na desce, když už tak třeba účinnost zdroje na desce...na to fakt žádný prográmek není a nebude. Je to blbost. A co píšeš...aha tak v rámci odchylky přístroje to vycházelo...? A co v rámci odchylky databáze těch odběrů? Jak jsi to počítal? Při jakém zatížení? Kde jsi zjistil zatížení jednotlivých komponent při různém zatížení? A tak dál. Jsi Troll a kecáš.

Orientačně NTB bere 30 - 150W.

Začni pracovať a budeš mať aj 400 Kč naviac. Ako by mohol SW merať, keď HW nie je na to vybavený? Odkiaľ by SW mal čítať údaje?

Samozřejmě plus. Na to, aby notebook mohl měřit proud, musely by na desce být bočníky, AD převodník atd. Což nemívají.

Nepotrebujes ziadne bocniky, da sa to aj nepriamo.https://ctrlv.cz/8OaH

To není měření, ale nějaká vypočtená hodnota. S realitou to nemá nic společného.

Nijak nepřímo to nejde. Buď tu bočníky, na DC také hallova sonda (malý integrák), na AC také proudové trafo. Nějaká nepřímá metoda není měření, jen odhad a úplně k ho*vnu.

Jinak pokud tohle notebook zobrazuje a poskytuje to jako změřenou hodnotu, je možné že má obvody pro měření proudu.

Jenom poznámka. Pochopitelně bez snímání okamžité hodnoty proudu a napětí se jaksi příkon nezměří žádným zázračným softwarem, ať se frikulíni vztekají jak chtějí.Předpokládám, že notebooky mají měřeno nabíjení akumulátoru a příkon do měniče ze zdroje/akumulátoru a pochopitelně rozeznání běhu z adaptéru, nebo akumulátoru, aby os "věděl" kdy má bezpečně ukončit svůj chod dle nastavení, případně nastavit úsporné režimy při chodu na akumulátor.Nemá smysl měřit jednotlivé komponenty.

To jo, to jedno měření proudu dává smysl.

Ne, a uz ne na prisne tajnom notebooku.

Nepotřebují ať mi to někdo spočítá stačí mi návod nebo prográmek nic víc 😊

Nic takového neexistuje. Softwarově spotřebu měřit nelze a vzhledem k množství různých šetřících režimu prakticky všech komponent, kolísá spotřeba v rozsahu desítek procent, podle toho co zrovna s notebookem děláš. Takže ne, spočítat to nijak nejde, jedině změřit průměrná spotřeba při tvém způsobu používání.

Ty prográmky jsou k ničemu, jsou hoooodně orientační. Tak orientační, že se hodí jen pro výběr zdroje při stavbě stolního PC (+přidat rezervu). Na zjištění skutečného odběru počítače to FAKT NENÍ! Ty prográmky mají v databázi příkony komponent (maximální nebo průměrné, záleží na tvůrci) a i z jiných důvodů je to fakt hrubý odhad. Na přesnější představu o odběru PC při běžném provozu to fakt musíš změřit. A na přesnou představu nestačí ani ty schity z Tesca, to jsme zas jinde. Ale prográmky fakt ne...hovadina.

Kdysi davno udaval orientacni spotrebu Misrosoft Joulemeter. Byl experimentalni a nevim, jestli jeste existuje/funguje.

zjisti TDP CPU a grafiky pouzite v NTB, pripocti k tomu 10W za displej a mas maximalni spotrebu notebooku.. Nejvetsi zrouti energie jsou cu gpu a displej, ostatni veci jsou v podstate zanedbatelne.

No HDD taky něco sežere ;)

Náš starý "známý" - retardovaný nevychovaný spratek, který "vyrábí" "dotazy" už poměrně dlouho.

konzervativní odhad si můžeš udělat podle příkonu nabíječky notebooku. Víc to nebude. Jinak akorát tím měřákem, protože jakýkoliv výpočet bude tak akorát cucání z prstu, tj. úplně na nic.

Pro hracicky jako ja kteri neradi poskytuji informace tretim stranam je na tohle idealni Sonoff pow + tasmota + domoticz a pak maji takovouto peknou statistiku o spotrebe:https://ctrlv.cz/shots/2018/05/05/wkoz.png

Pod linuxem při běhu na baterii třeba powertop. Pod win soft výrobce, pokud existuje.Jinak watmetr. Případně obicejnej ampérmetr.K cemu mne je ze mám k ntb adaptér 90w, když si to vezme max 50w.

Žádný soft, to je k ničemu. Funkční je jen wattmetr nebo ampérmetr.