» Poradna » Ostatní

Spotřeba el.energie

Poraďte mi prosím s fyzikou.

Jak se spočítá spotřba elektrické energie? Vím, že spotřebič má výkon 250 W a poběží po dobu 4 hodin. Kolik spotřebuje kWh elektrické energie??

Díky

Odpovědi na otázku

1kWh

Důležité je, jaký má příkon. Od výkonu se liší o ztráty.

To znamená, že údaj o spotřebě 250 W je spotřeba 250 W za 1 hodinu?
Díky

Ne, zcela špatně. Použiji analogii s autem: Rychlosti odpovídá příkon (nebo výkon), ujeté vzdálenosti potom energie. Přepíši tvůj dotaz do oné analogie: "To znamená, že údaj o rychlosti 60 km/hod je ujetá vzdálenost 60 km/hod za 1 hodinu?" Sám uznáš, že je to nesmysl.

Ale on nepsal, ze si mysli, ze je to 250Wh za hodinu.

Podívej se pořádně na moji větu v uvozovkách. Já jsem ji totiž pomocí Ctrl-C a Ctrl-V zkopíroval z předchozí reakce a pouze přepsal údaje o W údaji o rychlosti atd.

Zhruba ano.

prepokladam spotrbic se 100% ucinnosti(napr topny rezistor)

odpoved je obsazena jiz v otazce.
vysledek je v jednotkach kWh.
vykon ve wattech nasobim casem v hod. 250[W]*4[h]=1000[Wh].
mam predponu kilo takze 1000[Wh]=[1kWh]

takze nemusim vubec znat vzorec, mohu byt uplne mimo, ale umim odvozovat.