» Poradna » Programy

Spotify

Ahoj, chtěla bych se zeptat někoho, kdo má zkušenosti s používáním Spotify. Nedávno jsem si tam zřídila profil a musím říct, že se mi to velmi zalíbilo, poslouchám poměrně často, mám to i na mobilu, tabletu, všude synchronizované. Uvažuji i o tom, že si pořídím pro verzi, abych mohla poslouchat i offline.Jedna věc mi ale není jasná. Chápu že čím déle člověk poslouchá a označuje co se mu líbí a co ne, tím lépe se mu bude algoritmus výběru skladeb přizpůsobovat. V tomto směru je mi jasné, že ještě v mém případě nelze nic moc čekat, protože to mám krátce. Co mě ale zaráží je, že bych i přesto minimálně očekávala, že mi nebude znova nabízet skladby, u kterých vyloženě dám palec dolů. Tam přece není co řešit, skladba se mi nelíbí. Mockrát se mi ale už stalo, že prostě mi to stejnou skladbu nabídlo a začlo hrát zase. Nevíte někdo jak vlastně ten algoritmus funguje? Stejně tak mi trochu vadí, že mi přijde, že není schopen rozeznat stejnou písničku na vícero albech. Když třeba označím nějakou skladbu jako že se mi líbí a uložím si jí do své kolekce, tak jindy třeba se mi tam uloží zase, protože tu stejnou skladbu našel na nějakém jiném CD, byť má stejného autora i název a pak jí mám v seznamu několikrát. Hlavně bych ale ráda nějakou zkušenost někoho, kdo to opravdu používá déle a na základě toho se pak i chci rozhodnout jestli zaplatit pro verzi. Nebo případně jestli máte někdo zkušenost s Deezerem a jak se to liší.Předem díky

Odpovědi na otázku

Podobné služby musí především přinést zisk svým majitelům a akcionářům - od toho se odvíjí vše ostatní. Takže budou vždy fungovat tak jak to vyhovuje především jim.Například se podivuješ, proč je ti znovu nabízena skladba kterou jsi předtím odmítla. Ale to je právě ono - stejně tak jako když majitel obchodu nařídí prodavačkám aby zboží o které není dvakrát zájem vnucovali zákazníkům......... Předplatné klidně vyzkoušej, zrušit ho můžeš přece vždycky.A před kvantitou dej raději přednost menšímu množství kvalitní hudby. Ušetřený čas investuj do něčeho smysluplnějšího...