» Poradna » Ostatní

Sportovní aplikace, záznam chůze atd s GPS v iPhone 4

ahoj,rád bych zaznamenával svůj pohyb a různé další pohybové aktivity a srovnával to s lidmi na netu, hlavně bych chůzi chtěl, chtěl bych si mimo jiné taky měřit, kolik toho každý den ujdu chůzí, vim že ajfon 4 má kompas, gps, akcelelometr a gyroskopy, ani nevim jak ty věci pořádně fungují - ale jak to udělat abych věděl kolik toho ujdu každý den?kolik m či km ? vim že si trasu můžu krkolomně nakreslit v pc do Google Maps a ono mi to spočítá odhadem ale je to krkolomné jak říkám - takže jakou app pro iphone 4mám ten telefon furt u sebe, ale na druhou stranu nechci to jako magor nosit na čele nebo ruce přilepené nebo to držet v ruce neustále, takže se chci vědět jesti to můžu mít v batohu ve vnitřní kapse anebo i hluboko, jestli to chytá a pozná gps signal nebo ne ?co byste radily diky

Odpovědi na otázku

Nokia na to měla stránky, myslím že pro Apple je tohle moc složité naprogramovat. Obrázky by možná zvládli

Aplikací je na appstore plná pr.del. Takže hledej GPS tracker, logger, víceméně kdeco s GPS v názvu.Nicméně je tu trochu problémek - citlivost GPS čipu iPhonu a výdrž iPhonu při zapnutém GPS.Citlivost GPS čipu v iPhonu je nic moc. Teprve až iPhone 4s má glonass a tam se tedy situace podstatně zlepšila (DOPORUČENÍ PRO OSTATNÍ VE SVÉM NOVÉM TELEFONU VYŽADUJTE GLONASS KOMPATIBILNÍ ČIP), ale to není tvůj případ. GPS v kapse nebo dokonce někde uprostřed či na dně batohu = jako logger/tracker nepoužitelný (přesnosti fluktuují kolem 50-100m, ztráty signálu už při zamračeném počasí, natož v lese).Druhý průser je výdrž baterie. GPS čip papká kolem půl wattu a procesor se u GPS aplikace vcelku zapotí. Výdrž v tomto módu je tedy něco mezi 5ti až 8mi hodinami.Baterku lze řešit externím zdrojem (košilkou) k iPhonu a citlivost koupí BT GPS přijímače. Nicméně BT přijímače jsou obvykle trackery/loggery s vlastní baterií, úžasnou citlivostí (3 metry od okna) a přesností (1-2m) i výdrží (15-30 hodin). Mají kvalitní a specializované aplikace pro PC a šmakují od 500-1500Kč. Já osobně jsem si k iPhonu 2G koupil před lety Holux M-1000C, funguje mi dodnes a těch 15 stovek az něj nelituji. Dodnes jej používám nejen na logování svých aktivit, ale i na delší navigace pro libovolný aktuální telefon co mám (ani RAZRy od motoroly, které mají o řád lepší GPS než libovolný jiný telefon).Takže má rada? Myslíš-li to vážně, kup si GPS logger/tracker. Na hraní a "vyzkoušní" si stáhni nějakou appku (osobně používám http://gps.motionx.com/iphone/)