» Poradna » Počítačové sítě

Spolupráce routeru s AP ?

Dobrý večer,mám doma modem Zyxel p-600hw-t3Koupil jsem kamerový systém, který má konektor RJ-45, ale jelikož není možné drátové vedení, tak bych k němu dal právě tento modem a na doma bych si koupil nějaký WIFI AP (s podporou 802.11n). Spolupracoval by můj modem a koupený AP, tak abych mohl přenášet z kamerového systému obraz ? Nebo jak byste navrhli řešit moji situaci, nebudu potřebovat vyměnit i ten modem(už není využíván jako modem, pouze pro rozvod wifi) ? Děkuji mnohokrát.

Odpovědi na otázku

Kup si kamerový systém, který má přímo zabudované wifi. Není význačně dražší.

Přeci jenom je to na větší vzdálenost, ale který takový systém znáte ? Mohl byste mi poradit nějaké tipy ? A moje řešení by nefungovalo ?

Nech to na tom, kdo to celé bude oživovat. Každý má své oblíbené typy, které zná a používá.

Ak chces kamerovy system riesit cez wifi, tak jedine informacne.Wifi kamera sa da vyblokovat este lahsie ako ta, co nema wifi a to este aj na vzdialenost 100m a mozno aj viac.

Samostatné kamery by byli drátové připojené k záznamovému zařízení. A jelikož potřebuji i občasný online dohled z lokální sítě, tak bych chtěl použít právě nějakou tu kombinaci "wifin" Jde o to, že samostatnou wifi bych dal za okno daného objektu, ale záznamové zařízení by bylo uvnitř objektu(a od něho dráty ke kamerám)

moje představa např:http://www.elnika.cz/elnika.php

Ten soft k tym kameram ma moznost dialkoveho pristupu ?Ak ano, aku sirku pasma (datovy tok) budes prenasat a na aku vzdialenost ?

Ano, má vzdálený dohled třeba i z mobilu - Android ale i z PC(v prohlížeči). Vzdálenost by byla asi 30 metrů(venkem a pak jedna slabší zeď). Jaký tok, to netuším, ale myslím si že by neměl být problem to takhle bezdrátově přenášet(nejde mi o signál, ale o to jestli to takhle lze nastavit, spolupráci dvou "wifin").

Ak z toho modemu pouzijes len tie RJ45, tak potom staci kupit wifi AP, tak ako uvazujes. Malo by to fungovat. Mozes si to otestovat. Zapoj do toho modemu dva pocitace cez LAN a uvis ci sa uvidia. Ak ano, tak to mozes pouzit.

Já ale nebudu mít propojeny modem a AP pomocí RJ 45, prostě tohle bych potřeboval jakože bezdrátově. https://www.dropbox.com/s/jya2o5h3jwkcru4/n%C3%A1... Jako "2.WIFI" bych použil router a jako "1.WIFI" bych použil nový AP ? Nebo jak se řeší sítě s více "wifinama" pro pokrytí většího prostoru, bez použití propojovacích kabelů ?

Potřebuješ 2 AP. Ideálně do módu bridge (wds) tak, aby byly transparentní. V tu chvilku se to celé bude chovat tak, jako bys místo wi-fi natáhl kabel.Lze ty antény umístit tak, aby na sebe přímo viděly bez jakékoli překážky?

Nejsem si úplně jistý co vlastně chceš dělat. Ale pokud dosah tvé aktuální WiFi je v místosti, kde bude DVR, tak si pořiď WiFi extender s LAN portem, např. http://www.alza.cz/tp-link-tl-wa850re-d39014... , ze kterého si vytáhneš LAN.Ale jak říkám, nejsem si jistý, že jsem pochopil správně tvé úmysly.

Děkuji za radu, jenže to je myšleno asi špatně, nebo jsem vás nepochopil. Ten extender bych mohl dát přímo k DVR záznamovému zařízení ? A doma bych to chytal normálně na WIFI ?Prostě v jednom objektu bude DVR + nějaký WIFI, a doma mám taky WIFI. Domácí wifi chytám na mobilu i v místě kde bych potřeboval tu WIFI, která by to pak přenášela na domácí síť.

Ten extender udělá to, že tvou WLAN pošle dále - rozšíří. Takže pokud tam kde bude DVR je dosah tvé stávající WiFi sítě, pak bys i to DVR měl na stejné LAN. Čímž by jsi se jednoduše připojoval k DVR.

Chápu, a místo extenderu nemohu použít nějaký klasický AP nebo něco ? Bylo by to asi levnější ?

Ano, v klidu. Důležité je aby ta dvě zařízení na sebe viděla. Prostě aby wifi měla dostatečný dosah. Ale to si musíš zkusit na místě.Jen jedna rada závěrem. Až budeš tahat ty kamery, mysli na to, že ty kamery musíš i napájet. Takže buď přímo koupit koax s napájením, nebo tahat UTP a koupit převodníky UTP-Koax (někde kolem 100,- za pár)

Ano budu tahat koaxiál. 20metrů je součástí.A pujde teda použít můj router s nějakou moderní WIFI, pač s mím ještě starym D-linkem DSL se mi nepodařilo udělat to aby zařízení byli ve společné sítí a viděli se.

Ano, půjde, jen prostě musí mít režim AP, což už dnes snad mají skoro všechny

A ten režim AP musím mít u obou a nebo stačí u jednoho ? U kterého ? toho v domácí síti ? a nebo toho u DVR zařízení ?Ještě jednou děkuji, s pozdravem Janda.

Nerozumím jedné věci. Proč budeš tahat koaxiál, když kamery jsou síťové?Nech si to celé udělat od odborníka. Jsi příliš neznalý, než abys to dokázal udělat dobře. Nech ho také vybrat kamery. Pokud budou vnější, tak musí mít odpovídající krytí, objektiv odpovídající požadovanému úhlu záběru a vzdálenosti, vyhřívání čoček, aby se nezamlžovaly, pro noční vidění IR přisvěcování.

U kamerového systému potřebuješ wifi zařízení, které umí client mode. Na druhé straně typicky AP/wifi router.Jde to i jinak, např. pomocí bridge, ale to by bylo potřeba upřesnit zadání.Nicméně tvůj postup (Zyxel u kamery) nebude fungovat.

Dobrá, tak klidně bych koupil 2 wifiny, které byste mi doporučili ? Nějaké kvalitní, ale levné ? Nejlépe ta domácí s USB, a dobrým výkonem(dobré zvládnutí připojení asi 4 WIFI zařízení, můj Zyxel s tím má problémy) a nějaký levný ke kamerám. (Co se týče dosahu, tak v daném místě, kde plánuji umístit WIFI ke kamerám chytám slabý signál na mobilu ze stávajícího zyxelu)

Třeba TP-LINK TL-WR1043ND není špatný, ale jelikož neznám celou tvoji topologii, tak nemůžu říct víc.

Volil bych levnější variantu TP-LINK TL-WR842ND. A mám k tomu koupit ten extender, nebo by posloužila nějaká levnější "wifina" např. TP-Link TL-WR741ND ? Budou společně bezdrátově spolupracovat, a nebo bude vhodnější koupit nějaky TP-LINK extender ?

Pokud by wifi router/AP nedosáhl k AP clientovi u kamery, tak bys mezi ně mohl dát i extender....Ale protože neznám tvoji topologii, tak se nemůžu blíže vyjádřit.

Tak já jsem se asi rozhodl, že použiju jeden AP(doma) a u DVR by byl pouze ten extender(menší spotřeba el. energie ?). Dosahově by to mělo být v pohodě. A nebo mám teda použít 2x AP?No k topologii sítě, internet přijímám od poskytovalete přes mikrotik(do pokoje vede RJ45), mám doma 2 NTB, a jeden PC(jede přes WIFI) a občas mobil. A ještě bych připojil doma USB tiskárnu do wifi router/AP. Jinak doma žádný NAS nebo tak nemám a neplánuji a data po sítí moc nepřenáším, kromě internetu. Mockrát Děkuji za pomoc, a pokud vám není něco k topologii jasné, tak se zeptejte, protože nevím jestli jsem vám moji topologii dobře nastínil.