» Poradna » Web a internet

Spolehlivost 10TB cloudu

Dobrý den, mám v starém počítači velké množství fotek (desítky GB), které bych potřeboval postupně někam zálohovat, ať nejsou jen doma na disku. Další GB bych přidal z kazetové kamery. Jsem zvyklý denně požívat Google Drive na dokumenty a menší soubory a zvyklý, že se k souborům můžu kdykoliv a odkudkoliv dostat, takže bych je chtěl nahrát na cloud.Mám 2 otázky:1. Jakým způsobem si vy zálohujete velké množství dat?2. Existuje čínské uložiště Tencent, které zdarma nabízí 10TB prostoru. Jak hodnotíte u takovéto služby bezpečnost, že o své soubory nepřijdu v porovnání s Google Drive nebo Dropbox, kde si zaplatím za 1TB 100USD/rok?

Odpovědi na otázku

Já věřím pouze dropboxu, s nějakými čínskými poskytovateli bych brzdil, ale pokud tam zrovna nemáte výpisy z účtu a faktury, tak bych to zkusil.Já bych zůstal u osvědčených poskytovatelů, za mě tedy dropbox.

Cloud? Ani omylem! 1 TB externí HDD (USB3) se vejde do kapsy u kalhot a stojí 1.800 Kč včetně DPH.

nesouhlasím, za takovou cenu mám 2TB variantu

Já znám za tuhle cenu, jen a pouze 500GB varianty o_o

A co budeš dělat, zloději, až ti ten externí disk najednou ze dne na den vypoví službu? No jo, to se zase blbě kecá, ale hlavně že ti nikdo nebude šmírovat ty tvoje kradený věci, co.

slyšel jsi někdy o něčem co se nazývá RAID ?

Samozřejmě, ale RAID je krajkonošovi v gatích na 2 věci.

Je fakt že exterák je na přenos dat ne na zálohu, ale pokud tam nemá životně důležitá data tak se to dá také použít a jestli to opravdu používá stylem že nahraje data potřebná pro zálohu a disk odpojí a hodí do šuplíku, tak je riziko ztráty dat ještě menší.Ale jen taková maličkost už nevím kde jsem to slyšel ale byla třída studentů a učitel se ptá, kdo zálohuje data ve svém PC ať zvedne ruku. Ruku zvedne pár studentů ze třídy a pak pokládá další otázku, a kdo už někdy přišel o data ve svém PC ať zvedne ruku, ruku zvednou ti stejní lidé jako v předchozí otázce.A můžu to potvrdit i ze své praxe, dokud jsem nepřišel o dost dat kdysi, taky jsem nezálohoval :D

žádný free cloud ti nezaručí, že když jim zhebne diskové pole, tak o soubory nepřijdeš.. Já mám fotky zálohavané na více HDD + i na DVD, na dvou různých místech - ne jen doma.

10 TB si pošli kam chceš, ale nečekej dokonalost. Zajeď k rodičům staré nebo babi a pro jistotu si tam ulož hliníkový kufr s BD-R jo? Je to kolik to máš ... 213 médií (box je na 1.000 ks):http://www.alza.cz/verbatim-bd-r-dual-layer-... v ceně téměř DVD (přepočet GB) a budeš mít jistotu, že když ti umře cloud data ne.

Hádej, proč si může číňan dovolit nabízet 10TB zdarma, přitom ostatní služby ti zdarma dají ?maximálně pár GB Jednoduše proto, že to platí čínská vláda a sbírá tak velmi snadno a bez námahy data z celého světa od hlupáků, kteří jim to tam ještě sami nahrávají Takže ani omylem. Navíc nevíš vůbec nic o provozovateli a netušíš, jestli to zítra nevypnou.

A proto je to lepší strčit na cloudy, ke kterým mají přístup jiné tajné služby, ať si to raději přečtou ony. To je fakt argument jak noha Můžeš i klidně k MS OneDrive, kde si nemůžeš zazálohovat ani fotky dětí z dovolené. Ten svět je dnes fakt uhozený...Pokud je třeba zálohovat, tak vlastní NAS, který si můžeš strčit třeba k rodičům nebo příbuzným, ať to máš zálohováno mimo objekt. Pak nad tím máš opravdu kontrolu.

Raději budu mít data uložena pod dohledem NSA, ale u služby ověřeného provozovatele, kde vím, že kromě NSA je bezpečnost na vysoké úrovni, než to nacpat nějakému číňanovi, o kterém nic nevím a který může zítra vypnout Že se mi případně na data koukne software NSA, jestli tam není z jejich pohledu něco podezřelého, to je mi fakt putna Vlastní NAS je samozřejmě fajn, ale proč platit něco, co můžu mít zadarmo.

Ověřeného provozovatele? A vůbec ti navadí, že tihle "ověření provozovatelé" si mění podmínky jak na běžícím pásu podle toho, jak jim to vyhovuje? Že to na pokyn NSA vypnou kdykoliv bez ohledu na data uživatelů? Nebo ře ti tvůj terabyte prostoru podmíní nákupem dalších služeb jinak jej skrouhnou na 100GB nebo rovnou zavřou?V podstatě je jedno, na jaký cloud to nahraješ, pokud je budeš mít zálohované ještě někde jinde. Zvyšuješ tím pravděpodobnost, že se k jedné ze záloh dostaneš a že oba typy zálohy neodejdou ve stejném okamžiku.

Firma typu google si nedovolí jen tak smazat lidem jejich data, tomu přece sám nevěříš. Kdykoliv rušili nějakou službu, vždycky informovali s mnohaměsíčním předstihem. A i kdyby chtěli najednou zpoplatnit i ten základ, což se samozřejmě vyloučit nedá, tak vždycky nechají minimálně nějakou dobu na to, aby si lidé data stáhli. Šance, že bych tam o data najednou bez varování přišel, je podstatně menší, než u tvého domácího NASu, na to bych si vsadil Stačí jedna malá závadička na zdroji, která současně odpálí všechny obsažené disky a máš to. U Google nehrozí, mají zálohováno ve více nezávislých lokalitách. Navíc já to mám samozřejmě jen jako další zálohu, ne jedinou kopii

on snad někdo by si dával data do čoudu nezašifrovaná?

osobne zalohuju na externi disky do USB a zaroven nahravam na OneDrive, kde mam 10 TB prostoru v ramci Office 365 pro domacnostivzhledem k prostoru na OneDrive, tak to pouzivam i jako archiv a nahravam tam veci, ktery by se treba nekdy mohly hodit, ale sance je mala (treba instalacky Win XP, Visty a pod z MSDN AA, kam jiz nemam pristup)naprostou vetsinu veci na OneDrive mam zasifrovanou - at uz pomoci TrueCryptu pro vetsi veci nebo celky a na fotky pouzivam takovou jednoduchou utlitku, ktera sifruje soubor po souboru (napsal jsem si ji sam, nenasel jsem zadnou vhodnou, co by existovala a BoxCryptor jsem pouzivat nechtel)OneDrive prekvapive nema ani problem s vetsim mnozstvim souboru (jen uvodni inicializace na novem PC trva dyl)2x zalohuji z duvodu, ze kdyz bych prisel o zalohu na USB disku, tak mam dalsi na OneDrive a naopak - chci mit zalohu, co neni u me doma (driv jsem to resil diskem schovanym u rodicu, ale to uz neni mozne, protoze bydlim moc daleko)

Fotky dávám na Zonerama.Máš tam NEOMEZENÝ prostor.A pryč je doba kdy se fotky ukládaly v "ořezaném" formátu. Nyní si uložíš fotky v původním formátu.Já tam mám momentálně 136GB dat. Zdarma.

Data v cloudu = data v čoudu. Platí vždy a za všech okolností.

Fakt? Víš o někom, kdo někdy přišel o nějaká data v cloudu nějaké známější firmy? Já ne. Za to lidech, co jim poklekali počítače a ze záložních CD/DVD/HDD nic nenačetli, už jsem slyšel dost i tady

Bacha jo, já sice používám jak HDD tak optiku (správné pálené DVD/BD nemá problém nemyslím nějaké MadeInIndia noname jo!). Je i ta HDD měli mít ti "lidé" zálohováni. Jeden disk na zálohy opravdu u důležitých dat nestačí, to bych se ohradil._Optika není nějaké nakopírování jako HDD, hezky zapsat, prověřit data, po čase opakovat, správně se chovat k médiu, vždy vybírat a testovat pak používaná média, nekoukat na cenu ale kvalitu zpracování. Různé "balíčky" (ani spindl k tomu nedají) co jsou umazané už z výroby žádnou kvalitu pálení nezaručí. Jo a hlídat si "zdraví" mechanika. Nějaká zaprášená stará mechanika co roky jen četla není dobrá volba = nová.

Ano, paranoidní zlodějský šmejd opět promluvil! Hele, zloději, ukládám normálně věci do cloudu už asi 3 roky (předtím jsem nechával pár věcí na mailu, což byl taky v podstatě ve svojí době cloud) a nikdy jsem o nic nepřišel. Co tam máš dál?

Malé tajemství o bezpečnosti jakéhokoli cloudu - neexstuje. Ale nemám problém na posílat číňanovi svoje data, když si je předtím zašifruji. Dá se to snadno zautomatizovat a je to bez práce. Pak ať si do nich hledí jak chce. A jestli úložiště vypnou, tak svoje zálohy přesunu jinam, vždy je zrcadlím na lokální disk - už jen kvůli kontrole je to fajn.

Ano, nechci mít mít jednu jedinou zálohu u číňana a taky mu nevěřím, beru to jen jako další ze záloh.Můžeš mi prosím trochu víc poradit s tou automatizací šifrování, ať pořád nevytvářím rary a nezadávám heslo?

Aktualne pouzivam http://www.alza.cz/zyxel-nsa-325-v2-d507055.htm + 2x 3TB HDD tam mam zazalohovane vsechno z PC + fotky a dulezite dokumenty mam zazalohovane u brachy na NASu v jinem meste. Pripadne by se dalo to palit treba na DVD nebo BluRay