» Poradna » Web a internet

Společný email pro skupinu lidí ze školy

Ahojky, chodím do školy a potřebuji založit nový email - společný email, pro všechny, abychom si mohli posílat dokumenty, pomáhat si, sdílet své nápady,.. Bohužel nejjednodušší by samozřejmě bylo vytvořit na FB tajnou skupinu a hotovo. Problem je v tom, že 90% lidí nemá FB. Takže společný email přichází v úvahu. Nevím, zdali by souhlasili s nějakým google diskem a pod. Ale našel jsem třeba uschovna.cz, nemáte s tímto zkušenosti??? Asi tedy zůstanu u toho mailu. Lze někde nastavit, když já ho založím (tedy budu správce) aby lidi mohli mohli posílat z toho emailu zprávy ale ne aby je mazali? Známe to - ne všem se dá věřit a když by tam někdo něco poslal tak aby to někdo "nejrychlejší" nestáhl si sám pro sebe a smazal aby ostatní měli smůlu... Chtělo by to proto nějak zabezpečit, abych jedině já mohl v tom mazat (ne, opravdu já nemám potřebu ostatním to stěžovat a sám to mazat, naopak, mám spoustu materiálů, kterou bych rád sdílel ) Tohle by byl jeden dotaz a další je - poradili byste mi, jaký by byl nejlepší název? asi bych ho založil na seznam.cz.... nevím, přijde mi divné, aby email byl např. abcd....@seznam.cz nebo tak, nevím jak se tvoří spol. emaily, chci aby to bylo pro všechny zapamatovatelné, něco, co si spojí se školou a tak, takže ne třeba karkulka....@..........cz to opravdu nemá nic se školou společného. Netuším, napadlo mě třeba zkratka názvu školy nebo něco podobného. Díky za rady

Odpovědi na otázku

Kolektivní e-mailová schránka je hovadina. V úvahu by připadalo tak maximálně něco na způsob Public Folders na Exchange serveru - každá může mít svou mailovou adresu a lze i nastavit práva jednotlivým uživatelům... samozřejmě se ale bavíme o uživatelích ve stejné doméně, t.j. na stejné lokální síti ve firmě, škole ev. u providera toho Exchange serveru pokud byste neprovozovali vlastní Exchange a někdo tuto službu nabízel.

Neslo by vytvorit kazdemu email + jeden hlavny kam by sa vsetko posielalo a odtial by sa to preposielalo kazdemu na ten jeho sukromny. kazdy by si spravoval svoj a ty by si spravoval ten hlavny.

Společný mail nevidím jako reálný - buď je to jedna emailová adresa, nebo není. Osobně bych viděl jako jednu z možností diskuzní skupinu Google:https://groups.google.com/forum/!overviewPokud se nepletu, tak tam jde pozvat (udělá admin = kdo skupinu vytvořil) i člověk bez Google účtu, je to zadarmo a posílat si tam můžete cokoliv, co jde mailem. Mělo by to jít nastavit jako neveřejná skupina.

Aha, to vypadá docela dobře.... řekl/a bys mi o tom více? Kde by se toto vše dalo nastavit? Co třeba taková uschovna.cz (myslím že se to tak jmenuje) ?? Ono je to obecně s těma lidma těžké... rád bych udělal třeba něco přes google nebo tak, jenže s nima je na prd řeč a email se jim zdá jako dobrá volba .. opravdu ta google skupina se mi docela líbí, ale rád bych nějaké bližší info jak to funguje

Uschovna.cz je dobrá na velké soubory( do 25G gratis), ale má časový limit, a pak to smažou.

Vytvořit to musíš přes svůj účet.Uschovna.cz je jen na ukládání souborů, ne na posílání zpráv.Víc ke skupině Google máš tu:https://gsuite.google.cz/intl/cs/faq/groups/"email se jim zdá jako dobrá volba"Ale ono to funguje přes mail! Ty pošleš mail na něco jako mojeskupina@googlegroups.coma ono to rozešle email všem lidem, kteří v ní jsou. Když někdo z nich odepíše na to, co mu přijde, tak se to zase pošle všem ostatním.

Přijde mi celkem kuriózní očekávat od lidí, kteří nejsou ochotni používat ani základní moderní nástroje, že budou ochotně přispívat a pomáhat s nějakými úkoly :D

Email si na tohle dost dobre nedokazu predstavit. Bude to hodne neorehledne, tezko organizovatelne a vsichni se v tom budou ztracet...Kdyz uz, tak bych pouzil nejaky jednoduchy cloid, treba OneDrive, kde si muzes kdyz uz nic jinyho aspon soubory roztridit do slozek (treba Matika, Fyzika, Cestina, atd.).Nicmene stale budes polehat na slusnost ostatnich, protoze kdokoliv bude mit uzivatelske jmeno a heslo, bude moc menit obsah.

Kolega tam psal něco o google skupině ... ale nevím jak přesně to funguje nicméně byl mi nabízen Dropbox, ale to se musí instalovat + koupit ... pardon, ale tohle není moc pro mě. Takže bych rád něco od googlu (ale aby si nemuseli vytvářet na googlu účet) protože s nima je na prd domluva našel jsem uschovna.cz (nevím přesný nazev) nebo něco podobného nešlo by?

Puvodne jsi mluvil o emailu, takze jeden ucet, jedno uzivatelske jmeno a jedno heslo.To same bude v pripade pouziti cloudu (Google Drive, MS OneDrive, Dropbox, ..). Taky vytvoris jednoho uzivatele, ktereho budou vyuzivat vsichni a nikdo se nemusi nikde registrovat.Nevim jak Dropbox, ale na OneDrive muzes pristupovat online, nemusis mit lokalniho klienta.Vsechny cloudy maji zadarmo par giga volneho prostoru, coz na dokumenty zcela jiste postaci.

Každý ze skupiny si založí normální schránku např. na gmail.com.Bude mít svoje jméno a ty si múžeš rozesílat hromadně a nebo jednotlivě svoje emaily. Nikdo je u tebe nesmaže. Ostatní múžou toběˇi mezi sebou taky posílat. Nesnaž se mail povýšit na něco nejmenovatelné