» Poradna » Web a internet

Společný email - smazaný email - jak zjistit?

Dobry večer,Chodím na vysokou školu do Olomouce do pátého ročníku.V ročníku je nás 52 a máme vytvořený společný email na materiály.Dnes nám profesorka posílala materiály na státnice, ale někdo z naší skupiny EMAIL ZE SPOLEČNÉHO EMAILU SMAZAL.DA SE NEJAK ZJISTIT, KDO KONKRTETNE EMAIL SMAZAL?KDYŽ JE NA MAILU PRIHLASENYCH 52 OSOB A OSOBY MAJI RŮZNÉ PŘÍSTUPY Z MOBILNÍ APLIKACE, WEBU ATD.DA SE NEJAK? POPŘÍPADĚ JAK?MOC DEKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Odpovědi na otázku

I pokud ten tajny poskytovatel mailove schrankyma nejaky log pristupu (zarizeni a poloha), tak stejne bys nemela moznost nekoho z tech 51 dalsich osob identifikovat... Tenhle system sdileni, ktery jste si zvolili, stoji a pada na slusnosti vsech ucastniku... Coz je, jak jsi sama zjistila, pekne na houno.

Jakoze by nebyl schopen např ajtak identifikovat, kdyz by věděl polohu a zařízení?Pak zjistí jake zařízení to je a komu patří Podle WiFi routeru nebo mobilních dat by se to mělo dát upřesnit, hlavně podle dat. Nebo se mýlím?Děkuji

Ano, mýlíš. Pokud máte společné přihlašovací údaje a ten dotyčný se bude chtít skrýt, tak ti nikdo nepozná. Každopádně tohle je nejstupidnější způsob sdílení dat mezi více lidmi. Nechápu proč to nerozesílají normálně do osobních schránek studentů, nikdo by nikomu nemohl nic mazat.

Dobrý večerRodiče se rozvedlia ted žiju z mámou.Stává se mi že mi že mi jde máma dát věci do skříně.Čistéa já mámu neslyším že jde do mého pokoje.A jak nemám přítelkyni tak hodně často honím.Takže mě načape při tom

pořád ještě jsme se nedozvěděli, kde ten email byl provozovaný. Pokud to byl nějaký freemail - Google, Seznam apod. tak i kdyby provozovatel měl taková data k dispozici, tak proč by ti to měl dát k dispozici? A pokud by to bylo vlastní SW emailové řešení na vlastním serveru, tak by ses asi neptala tady a pídil by se po tom ten, co to celé na serveru zprovoznil...

Email je na seznamu na email. CzJen mě hrozně zajímalo jestli neurcim zarizeni, či mobil to byl a tím i uživatelé.... Ale nejspíš asi ne :(

Tezko ti nekdo rekne, ze to treba byl Franta Kučera z Olomouce. Tudiz i pokud ziskas nejakou identifikaci zarizeni, tak musis rucne zkontrolovat vsechna zarizeni, jestli na ni budou sedet. Tzn obejit kazdeho doma, kouknout mu na pc, prinutit ho vytahnout vsechny mobily apod.

Nelo, on je hlavne na hlavu padly cely ten system sdileni, ktery provozujete. Lepsi je poresit prevenci, nez pak patrat po vinikovi nasledku... Kdyz uz chcete mit spolecny email, tak urcete jednoho nebo dva lidi, kteri tam budou mit pristup (jakoze predsedu a kulturniho referenta ). To se pak snadno pozna, kdo dela neplechy. V te mailove schrance si nastavte filty preposilani na soukrome maily vsech ostatnich ze skupiny. Profesor tedy muze snadno posilat podklady na jeden mail, ale dorazi to vsem do jejich vlastnich schranek.To je jiste i pohodlnejsi pro upozorneni na novy mail a vyzvedavani. Nebo vas snad bavi, ze se musite narazove divat do nejake dalsi schranky, zda neco prislo nebo ne? Ted mate stesti, ze jenom zmizela nejaka zprava, ale az vam ten zaskodnik zmeni heslo nebo schranku smaze, tak asi budete smutni...

a to je sdilenej e-mail ve smyslu shared mailbox na Exchange a kazdej ma svuj login?nebo je to sdilenej e-mail, ze mate nekde zalozenou schranku a vsichni se tam prihlasujete stejnym jmenem?pokid 1. pripad, tak by to mohl zjistit admin, pokud 2. pripad, tak imho asi dost tezko...jinak, pro priste a do budoucna - nestacil by ti s kolegama jen mailing list misto cely schranky?

Co je ihmo?Ja myslela ze se da určit to výrobní číslo telefonu a tím i majitelAle to musí policie a ta se o to zajímat nebude nejspíš..

Policie se tím téměř určitě zabývat nebude - vznikla nějaká škoda nebo něco jiného, aby byl důvod, aby se tím zabývala?Navíc ono asi ani není dost dobře možné to zjistit, protože:Je xx zařízení, které jsou k tomu účtu připojeny - to provozovatel na 99% evidujeMůže jich být (a určitě i je) připojeno více najednou - což také provozovatel na 99% editujeNiméně na 99% neeviduje, co jste ze kterého zařízení udělala - proč taky, když služba je vymyšlena pro jednoho uživatele (jeden login) a jen ten jeden konkrétní který ví heslo, to mohl udělat. To, že se k jednomu účtu přihlašuje x zařízení je normální - máte mobil (třeba i 2), pak tablet, počítač (doma, v práci), notebook), ale to, že se k jednomu účtu přihlašuje více lidí, na to to není určeno....Odpověď za kolegu, citace ze slovníku:Význam: IMHO - zkratka z anglického "In my humble opinion" - neboli doslova přeloženo "podle mého skromného názoru".S pozdravem

Operátor nebo provozovatel poskytne i policii data až na základě soudního příkazu, takže ani policajt si jen tak nemůže vyžádat nějaké záznamy, musí mít důvod a přes SZ to musí odsouhlasit až soudce. Takže to je nesmysl, touto cestou se k těm logům nedostane.

Nezasekl se ti CAPS LOCK?

přesně z tohohle důvodu to u nás tehdy spravoval jeden člověk a byl tam přeposílací filtr pro ostatní.

Email je druh barvy.E-mail je schránka elektronické pošty.Pokud toto nevíš, budeš mít pravděpodobně potíže i s dalšími triviálními záležitostmi. Dám ti několik rad k nezaplacení k psaní diplomky:- Wikipedii nelze použít k citování- by jsme je patvar- 2-hý, 5tý apod. jsou patvary- další nápovědu, co všechno je špatně najdeš v diplomkách různých politiků, kteří absolvovali terciální studium na fakultách vysoké školy života (například Vysoká škola Karla Engliše, Brno International Business School, Rašínova vysoká škola...).Hodně štěstí ve studiu.

...a za domácí úkol můžeš opravit chybějící čárky v mých souvětích.

Jak se KONKRTETNE tohle dostalo do pátého ročníku...

Já netvrdím, že tazatelka Nela neví, jak napsat „bychom, bysme a byste“, jen ji na to přátelsky upozorňuji, kdyby to náhodou zapomněla. Snad z Olmiku polezou kvalitní absolventi. Současné dno je asi Univerzita Jana Amose Komenského - tolik postižených lidí na jednom místě se jen tak nevidí.

To je ale hodně hloupý systém... Možná se dlouze patlat v logu, ale to je nereálné... Hlavně bych to ale sofort předělal na nějaký inteligentnější systém, řešení je mraky, od mailové distribuční skupiny po nějaký read only prostor na dropboxu, například...

Společný mail = řešení na palici, kdo to proboha vymyslel?

tipnu si nějaká humanitní fakulta, případně pajda...

my tohle na škole taky používali - jenže to byla 90tá léta a Seznam byl vrchol IT Dneska už je dostupných free řešení mnohem víc a i za nás měl přístup jen "admin" mailu a jeho "zástupce" a v mailu byl přeposílací filtr pro zbytek spolužáků.

Nikdy jsem neměl iluze o takzvaných vysokých školách v městech jako Ostrava či Olomouc. Ale tohle je hodně blbý i na takovej odpad.

Je e-mail skutečně smazaný?Není někde v koši?Poptejte se správce aplikace - nemyslím si, že by toto neměl vyřešeno.

1) debilnější systém na sdílení studijních materiálů jsem neviděl2) provozovatel mailu bude mít záznam ze které IP přišel požadavek na smazání. 3) nesmí vám to IP sdělit, neudělal by to ani před GDPR a teď už vůbec ne4) z toho IP by poskytovatel internetu dotyčného identifikovat (pokud to není veřejné wifi, nebyl použitý VPN atd.)5) ... ale ani tak by vám nesměl výsledek zjištění sdělit.-> jste v... však ty víš kde