» Poradna » Počítačové sítě

Spojenie dvoch internetov - load balancing

Dobry den. Doma mam internet DSL o rychlosti 2 mbit/s. Kamarat ma vedla internet o rychlosti tiez 2 mbit/s.
Rozmyslal by som, ci by nebolo mozne spojit internety do "jedneho" tak aby sa rychlost scitala. A teda internet a
stahovanie pojde rychlostou 4 mbit/s.

Hladal som navody cez googla ale marne.

Nakoniec som narazil na program Kerio WinRouter Firewall 6.3, ktory toto zvladne.
www.kerio.sk ...

Vdaka funkcii "Load Balancing":

Využijte kapacitu internetového připojení na maximum!
Zvýšení rychlosti stahování a odesílání dat
- Zkombinujte několik internetových připojení pro zvětšení šířky pásma.

www.kerio.sk ...

Len neviem ci je mozne takto "zrychleny" internet vyuzivat aj na samostnom pocitaci kde bezi Kerio.

Mam doma jednu staru sunku P2 233 mhz, 256 ram a tak ma napadlo ci neumoznuje tuto funkciu aj Linux.
Ze by som na ten komp hodil nejaku linuxovu distribuciu a vlastne ten komp by bol ten "server".
(bezal by neustale)

Dakujem za rady.

Odpovědi na otázku

Ty rychlosti se Ti bohužel nesečtou. Mám doma 2 ADSL sdružené přes router, ale to ne z důvodu zdvojnásobení rychlosti ale z důvodu toho, že vzhledem ke kvalitám sítě, poskytování služeb a vůbec technologii ADSL samotné když jedna lajna vypadne, nahradí ji druhá, eventuelně při velkém vytížení se o to obě lajny skrze router podělí, takže jak říkám, bude to stabilnější, ale rychlejší určitě ne. A co se týká Tvého 233 MMX, ten je dneska pomalý a nevýkonný už na samotné spouštění systému, ne ještě tak na nějakou práci

1. Vubec to neni trivialni problem, neni to uplne brnkacka ani s dostatkem znalosti a profesionalnim HW (cisco, juniper,...).
2. V domacich podminkach naprosto neverim, ze by se Vam to podarilo rozjet. Ale nakonfigurovat to jako vzajemny backup je realisticke.
3. Linux teoreticky k reseni vede, Win zcela jiste ne. Ale viz 1. a 2.
4. Ten KWF vypada zajimave, urcite bych to vyzkousel, protoze jina sance v podstate neni!

na linuchu to jde,ale zatim je to dost v plenkach a nestabilni (tady se neresi jestli to nekdo vuzije, ale protoze to jde) nejvetsi orisek je, presvedcit protistranu aby data co posila, rozdelila na dve casti a kazdou posilala na jinou IP, resitelne je to tehdy, pokud i na protistrane pobezi "aplikace" ktera to na pozadani udela

mimochodem, ta funkce "load balancing" nic nesojuje, poze odebira data z propustnejsiho pripojeni

Aha, tysil jsem v reseni KWF hacek.

Me jsou uskali loadbalancingu jasna. Leccos jsem na tohle tema videl... Treba vysvetlovat zakaznikovi, ze jeden download souboru proste obe linky nevyuzije, ani kdyby se rozkrajel bylo ... byla to vyzva. :o)