Spojenie 2 diskov - 1 Partition

Dobrý večer, dokúpil som si disk do počítača chcel by som spojiť svoj terajší disk s nainštalovaným Windowsom 7 aj s tým novým diskom,aby sa spravila jedna partícia, dá sa to bez toho, aby som musel počítač preinštalovať alebo stratil svoje dáta?Ďakujem

Odpovědi na otázku

Pokud si neděláš prdel, tak to v zásadě jde. Ale je to blbost.

Nerobím si srandu, bolo by to pre mna lepsie ako mať dve partície

Věř, že by to rozhodně lepší nebylo ;) Pokud si myslíš, že potřebuješ jednu partition, tak nejspíš jen proto, že nevíš, že i programy můžeš instalovat na druhou...

Viem že môžem inštalovať kdekoľvek čokoľvek ale musel by som prehodiť windows na druhý väčší disk, tu už nieje miesto

A proč bys musel přehazovat windows? Windows nech tam, kde jsou a přehoď programy na nový.

Prečo by som mal prehadzovať len programy, keď môžem celý Windows? Windows dám asi na nový harddisk, ten starší nechám len na hry. Viete mi poradiť či sa mi oplatí updatovať z Win 7 na Win 10? Mám starší počítač a ževraj windows 10 je trošku rýchlejší aj na starších PC. MotherBoard: Gigabyte GA-G33-S2Procesor : Intel Pentium E6700 3,66GHz (v základe 3,20GHz)GPU: Nvidia Geforce GT520RAM: 5GB DDR2

Systém, programy a hry si dej na ten, který je rychlejší. Ideálně SSD. W7 vs W10 je čistě na tobě, co ti vyhovuje. Nečekej, že ti jeden z nich PC znatelně zrychlí. Ten ti zrychlí jedině to SSD.

Jasné,nečakám nejaký velikánsky nárast rýchlosti, ale počul som, že starší pc ide lepšie na windows 10 ako na sedmičke, tak sa rozhodujem či ostať, alebo updatnúť.

To je opravdu pořádná pitomost...

Tak, tak, pěkná pitomost. Až ti jeden disk klekne, příjdeš o data na obou discích.

Ne nutne. Nevim teda jak na Windows. Ale pokud pouzije LVM nebo JBOD, prijde jen o to, co bude na mrtvem disku. Napr. Google tak resi cache. Obri JBOD, a kdyz zkape disk, holt si user pocka, nez se to dotahne.

Pokud máš problém s C: a D:, tak si druhý disk přiřaď nikoliv pod písmenko, ale pod složku na C:. Třeba C:\Users\Peter\Hustodémonskykrutopřísnásložka a seber mu písmenko. Pak to bude vypadat, že máš jen jeden disk a nebude ti hrozit zbytečná ztráta všech dat kvůli vadě jednoho disku.Ale samozřejmě to budou stále dva. Takže celý disk bude mít velikost disku 1, jen Hustodémonskykrutopřísnásložka bude mít velikost disku 2.

Vie mi ešte niekto poradiť, na koľko by som mohol overclocknúť moju grafiku? Grafika je Point Of View GT 520 2GB.

Neporadí. Maximum si musíš najít sám. Ale opět nečekej, že se to to někde ukáže. GT 520 nikdy nebyla na hry a po těch cca 7 letech ji +pár % rozhodně nijak nepomůže. Zde máš srovnání s dnešním levným neherním šmejdem GT 1030 (má podobnou pozici, jako měla GT 520 ve své době):https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT... Srovnání s opačným koncem je pak ještě veselejší:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT...

OS můžeš na nový/větší/rychlejší disk naklonovat, jestli je to potřeba.Druhý disk můžeš připojit do prázdného adresáře prvního disku ve správě disků, nebude mít vlastní písmeno. Jen se pak hůř hlídá zaplnění druhého disku a pokud dojde místo na systémovém disku, i když bude druhý/připojený prázdný, zakousne se ti PC Pro funkční spojení víc disků tak aby pro OS vypadaly jako jeden se používají HW raid řadiče, ale hlavně do serverů pro zvýšení odolnosti proti poruše jednoho nebo dvou z několika disků. Na doma je to celkem drahá hračka.