Spojení rozděleného HDD disku?

Zdravím.. mám tady otázku, dá se spojit rozdělený hdd bez toho abych smazal data? mám to rozdělené na 600 a 400gb, těch 600 mám plný a 400 prázdný a chci to spojit do jednoho ale nechce se mi mazat tolik dat.. ve správě disku když dám rozšířit svazek tak mi to potom napíše tohle: http://prntscr.com/lscwgg nevíte co mám udělat?

Odpovědi na otázku

obecně se to dělá tak že jeden z těch oddílů musíš smazat a do toho prázdného místa pak rozšíříš ten první svazek.Tohle by měl zvládnout i správce disků ve windows, složitější operace se pak musí dělat jiným sw (např. partition wizard home edition atp.)

A odstranil jsi před požadavkem na rozšíření ten 400 GB svazek tak, aby vzniklo nepřidělené místo? Pokud ne, tak jak by se mohl ten 600 GB svazek zvětšit, když na disku žádné prázdné místo není.

Ano odstranil a mám tam nepřiřazené místo

Vypadá to, že tam máš systémové oddíly, které po čisté instalaci jsou před oddílem C:, ale po upgrade se mohou dostat i za C: nebo tam jsou jako součást OEM instalace.Takže jedině šachy s přesuny oddílů, aby C: byl poslední.

PS: možná uděláš líp, když data z C: přesuneš na D: a ponecháš rozdělení.

C mám ssd, D je hdd a měl jsem k tomu G nebo E nevím teď přesně ale to jsem smazal a teď to volné místo chci přidat k tomu D

Souhlas s dovětkem. C: byl poslední a za ním bylo už jen nepřidělené místo.

screen ze správy diskuhttp://prntscr.com/lsdilo

Bohužel nějaks to blbě klonoval nebo instaloval. Teď už jen nějakým Partition managerem ten oddíl, který je mezi prázdným místem a daty přesunout na začátek prázdného místa.

PS: tomu E: zruš písmeno ...

Tak to máš blbý. Asi při instalaci systému nebyla dodržena zásada, že nesmí být připojen žádný jiný disk než ten, na který se systém bude instalovat. Vypadá to, že byl při instalaci připojen i ten druhý disk a systém si i na něm vytvořil svůj skrytý oddíl.Asi bych to zkusil tak, že bych odpojil ten druhý disk a pokud by systém správně najížděl, prohlásil bych systémová data na odpojeném disku za nepotřebná. Pak bych po novém připojení na externí úložiště (třeba USB disk) zazálohoval veškerá uživatelská data na disku a následně na něm zrušil všechny oddíly. Nově bych jej potom naformátoval jako jeden svazek a data ze zálohy obnovil.

už jsem to vyřešil přes program :D

E jsem smazal, disk jsem spojil. vše vyřešené :D udělal jsem to přes partition wizard. bez problému.. data zůstala díky všem za rady!

Tohle si zapamatuj do budoucna, pičovsky to bylo zainstalovaný. Jak píše "hihihi" výše, při zavádění Wokenic-prkenic vždycky radši odpojit vše kromě disku, kam se ty prkenice posílaj a nevznikne takový harakiri nebo co to tam vidím za skrumáž v tom snímku. Jinak samozřejmě ještě nemáš vyhráno, wokemice ti ještě ukážou, kde má kanec p*ču