» Poradna » Ostatní

Spojení dvou SQL dotazů v jeden (dvakrát SELECT count)

Ahoj, moc bych potřeboval poradit, jak spojit tyto dva SQL dotazy v jeden. Konkrétně jde o to, že potřebuji, aby mi počítal celkem dva počty údajů v různých tabulkách. Samostatně každej z nich funguje, dohromady mi to nejde.SELECT t.id, t.id_predmet, p.nazev, p.katedra, t.rocnik, t.skupina, t.kapacita, u.posta_jmeno, (SELECT COUNT(s.id) FROM v_student s WHERE s.id_trida = t.id) AS pocet FROM v_trida t LEFT JOIN v_predmet p ON p.id = t.id_predmet LEFT JOIN v_profesor pr ON pr.id_trida = t.id LEFT JOIN uzivatele u ON u.id = pr.user, ORDER by p.katedra ASC, p.nazev ASC, t.rocnik ASC, t.skupina ASCSELECT t.id, p.nazev, t.rocnik, t.skupina, t.kapacita, u.posta_jmeno, (SELECT COUNT(tk.id) FROM v_tridni_kniha tk WHERE tk.id_trida = t.id) AS pocet FROM v_trida t LEFT JOIN v_predmet p ON p.id = t.id_predmet LEFT JOIN v_profesor pr ON pr.id_trida = t.id LEFT JOIN uzivatele u ON u.id = pr.user ORDER BY p.nazev, t.rocnik, t.skupina ASC

Odpovědi na otázku

Jednoduše si pojmenuješ nějak ten "count", aby byl v obou výsledcích stejně nazvaný.Pak použiješ UNION:http://www.w3schools.com/sql/sql_union.asp