» Poradna » Programy

Spočítání plochy náhodného objektu na obrázku

Zdravím, potřeboval spočítat jakou plochu zabírá v obdélníkovém rámečku vložený obrázek.. poradí mě někdo na to nějaký software? Nejlépe abych si to mohl převést do mřížky a tu vyznačit.. nebo já nevim jak...

Odpovědi na otázku

Tak to ti asi není pomoci...

planimeter

A co použít (Vista, W7) nástroj Výstřižky? Označit plochu a pak si zjistit jak je obrázek velký? Určitě ale existují softwarová "pravítka".

Stačí nějaký lepší grafický editor. Udělám box a obrys vloženého obrázku obkreslím. Obsah a obvod boxu i obrázku přímo vidím v nastavených jednotkách.

tak mám pocit, že bez znalosti absolutních rozměrů si dokážeš spočítat obsazenost pouze relativně, tj. kolik procent zabírá plná plocha a kolik prázdná.

no ak by to bol obrázok a vedel by si podľa RGB hodnôt povedať že toto je pozadie a toto vnorený obrázok, tak ti stačí nejaký lepší skriptovací jazyk, ktorý prejde pixel po pixely a spočíta koľko ich splna podmienku a koľko nie...Toto je samozrejme relatívne číslo.