Spínače u Razer mechanických klávesnic

Dobrý den zajímá mě jake jsou rozdíly spínačů a razer mechanických klávesnic a jestli jsou nějak rozdílné spínače jsou : yellow switch,green switch a orange switchPředem děkuji za odpověď a přeji dobrý den

Odpovědi na otázku

Běžná klávesnice je dnes membránová: Vlastní klávesnici tvoří dvě fólie které mají pro každou klávesu samostatnou buňku. Pokud dojde ke spojení fólií v buňce, znamená to stisk klávesy.Výhody: Cena, široký výběr, velká variabilita co se týče výšky zdvihu (mohou být s minimálním zdvihem jako u NTB, a stejně tak s velkým stejně jako u mechanických klávesnic, nebo cokoli mezi tím), mohou být i velice tichéNevýhody: Typicky nižší životnost oproti mechanickým klávesnicím, při nefunkční jedné klávese je celá klávesnice na vyhození.Mechanická klávesnice: Každá jedna klávesa má svůj vlastní spínačVýhody: Vyšší tužší zdvih je o něco lepší na prsty a snižuje riziko rozvoje syndromu karpálního tunelu, při závadě klávesy se vymění ten jeden konkrétní spínač, na jedné klávesnici mohou být kombinované různé tuhosti kláves, přesně podle požadavků uživatele.Nevýhody: Vysoká cena, menší výběr, prakticky jen jedna výška zdvihu u všech klávesnic (jsou i výjimky, ale výběrem bych to zrovna nenazval), náročnější na specifikaci toho co člověk opravdu chce (viz barvy tlačítek níže), typicky jsou poměrně hlučnéCo se týče barevnosti spínačů, tak každá barva je jinak tuhá (potřebuje rozdílnou sílu pro stisk klávesy) a také má trochu jinou délku chodu (jak moc je nutné klávesu stisknout, než stisk detekuje. Ale co je lepší, s tím ti nikdo neporadí. To si prostě musíš vybrat podle toho co vyhovuje tobě. Určitě bych doporučil nekupovat mechanickou klávesnici naslepo, ale dal si tu práci a našel nějaký "showroom" kde bych si mohl různé tuhosti alespoň chvíli vyzkoušet.