» Poradna » Programy

Speciální znaky v Delphi.

Potřeboval bych do RichEditu i do Editu dostat spiciální znaky. Myslím znaky jako: đ ę. Potřebuji je také dostat do Button.Caption. Nevíte někdo jak na to? Nejde využít nějak mapy znaků z Windows? Poraďte někdo, prosím.

Odpovědi na otázku

Nastavit spravny charset pisma a napsat znaky.Dalsi moznost je pouzit UNICODE komponenty misto tech klasickych

Díky. S tou změnou charsetu jsem to dělal už dříve, ale v jedné znakové sadě nejsou všechny znaky, které potřebuji. Změnit sadu na jeden znak nejde, když ji změním, změní se celý doposud napsaný řetězec. Dělám totiž takový stupidní slovníček a ty znaky potřebuji na výslovnost. Chtěl jsem udělat něco jako elektronickou klávesnici. Klávesy speciálními znaky dělám přes bitpam buttonek.A kde najdu ty unicode komponenty? Budou se mi jinak jako normální Edit a RichEdit?

Kde najdu ty UNICODE komponenty ?A Google Majere, Google znas ? www.google.com, zadat: delphi unicode componenthned prvni3 odkazy vedou k tomu, co potrebujes

Moc díky.

Stáhl jsem si balíček TNTUnicode. Zkouším všechno možné, ale nemohu  dostat do Editu ty znaky, které potřebuji. Mením charset ve fontu, ale pořád se mi zobrazuje z s tečkou a ne ae.