» Poradna » Mobily

SPĚCHÁ - Odinstalovaná funkce volání na tabletu

Mám tablet ASUS ZenPad 10. Z obrazovky jsem si omylem sundala ikonku volání a dnes, když jsem do něj vložila simku, tak se mi i přesto nikdo nedovolá a ani já nemůžu nikomu volat. SMS fungují, protože ikona tam stále je. Pokusila jsem se ikonu znovu vrátit na plochu, ale nikde jsem to nenašla a jiné alternativy stažené z google play nefungují. Jak to spravím? Díky.

Odpovědi na otázku

Odstranění ikony nemůže mít žádný vliv na to, jestli se ti někdo dovolá nebo ne. Bez té ikony se akorát nedostaneš k možnosti vytočit něčí číslo. Takže běž do menu, kde jsou všechny aplikace, tam najdeš ikonu telefonu a delším podržením ji zase dostaneš na plochu.

V menu takovou ikonu nemám

To je divné, je to systémová aplikace a nejde jen tak odinstalovat. Sice jde odstranit ikonu z plochy, ale aplikace by měla být v tabletu stále. Pokud není, tak těžko radit, musel by se na to někdo podívat naživo.

Právě. To, že si tu ikonu "ztratím" se mi stává běžně, ale že ji nemůžu najít, to se mi ještě nestalo. Díky za snahu.

Moc jsem bohužel nepomohl, tak snad na to nekdorkne a zjistí, kam se to poďělo :)

Co zkusit zavolat přes kontakty? Ikona kontaktů v menu bude, ne? Jinak pokud ikona volání opravdu nepůjde najít, tak nastavení a navrátit do továrního nastavení no, ale to bys přišla o soubory a aplikace v interní paměti..

A není ani vůbec jisté, že to pomůže, protože pokud opravdu došlo k nějaké chybě a aplikace zmizela nebo je poškozena, tovární nastavení ji nevrátí.

Kdyz to tak specha, tak obnova zalohy, nebo pokud neni (ehm, kdyz je to tak dulezite...) obnova do tovarniho nastaveni. Uz jste to davno mohla mit ha sebou a ne cekat celou noc na radu.

Zkoušela jsem to i přes kontakty a nejde. Dát tablet do továrního nastavení nepomohlo. Zálohu nemám. No nic dnes šlo čím do opravny a snad pomohou. -

Trochu mimo téma...připadá mi docela vtipné, když občas vidím někoho s tabletem (prkýnkem na krájení zeleniny) u ucha , ale tak s hands free to může být v pohodě.

Pro další nešťastníky jako jsem já. Byla jsem v opravně a bylo mi řečeno, že i přesto to kdysi bylo možné, tak mi to tam nespraví. V podstatě zkoušeli to, co já. Řekl, že by se také mohlo jednat o vadu toho konkrétního výrobku. Takže se obrátit jedině na ASUS.

co instalace jiného dialeru z Google Play?Např. https://play.google.com/store/apps/details