Špatný zdroj, deska nebo graf.karta?

Zdravím všechny, mám tu jeden dotaz. Už cca půl roku... mi počítač po zapnutí tak 3-5x do týdne najede na bios, ale do operačního systému už ne. Slyším jak se tam snaží něco najet, ale nerozběhne se to úplně a spadne to... Obrazovka zůstává furt v biosu… A takhle se to opakuje. Snaží se najet, ale nerozjede to a za dvě sekundy znova, je to takový ten zvuk na začátku, když zapínáte počítač, jak se to v něm roztočí, akorát mě ne. Musím počítač celý odpojit.. není jak jinak to vypnout a na druhý pokus se to většinou rozjede. Když už je spuštěný, tak žádný problém není akorát, posledních pár dnů mi přijde, že je obraz takový mázlejší než býval. Vidím to hlavně na videích, jsou přesvícená a né tak ostrá. Myslíte, že to má nějakou souvislost? V čem je chyba ve zdroji? Děkuji za každou rozumnou odpověď.

Odpovědi na otázku

Rozumnou odpověď můžeš dostat, až uvedeš přesnou HW konfiguraci PC (deska,CPU,GPU, PSU, RAM) a OS. Z té slušně řečeno "omáčky", bude každá odpověď jen věštění z křišťálu..

s velkou pravdepodobostou to bude zdroj alebo doska. Cize ako prve vyskusaj iny (urcite dobry) zdroj. Ak to bude robit to iste, tak vsetky ostatne komponenty, az ti zostane len doska a procesor. To zrejme neotestujes, ked nemas vhodny CPU, takze prejdes k vyberu novych komponentov ;) Ak ten PC ma nad 5 rokov a je to intel, tak si over aspon zdroj a pripadne kup novy aj ten..

Jj a dostali jsme se k věštění.....reset BIOSU, výměna CR2032, problém s GPU nebo jejího napájení, problém HDD (SSD), vadný SATA kabel, vadná CD/DVD mechanika (pokud je), vadný zdroj (unavený, nafouklé kondenzátory)...račte si vybrat.

Zapomněl jsem na "zoxidované" kontakty na RAM, vadný slot...pro začátek stačilo.