» Poradna » Ostatní

Špatný vzduch, čistička

AhojNarazil jsem na jeden článek na aktuálně prý v místnosti s it technikou a tiskárnou mohou být škodlivé částice a je dobře větrat či čistit vzduch, chci se zeptat co si o tom myslíte, dále je ve velkých městech v zimě špatný vzduch, fungují tyhle ionizační čističky nebo je to podvod?U nás v kanclu nemůžeme otevírat okna, je tam klima, dělá zaměstnavatel dobře?Tady je ten článekhttps://www.aktualne.cz/vite-ze-kvuli-spatnemu-vz...

Odpovědi na otázku

všiml sis toho "Komerční článek" pod nadpisem?Proto tam taky zmiňují konkrétní značku čističky, což by v "normálním" článku neudělali.To je jako kdyby tam měla článek firma Pfizer - výrobce Viagry - to by taky nadpis zněl něco jako "Víc než polovina mužů má problémy s erekcí" Zkusím to vzít ale objektivně:1) laserové tiskárny produkují ozón a když je ho moc, škodí - otázka je, kolik tiskáren v plném provozu bys musel mít v nějaké místnosti, aby to mělo znatelný vliv2) prašný aerosol - tzv. polétavý prach - samozřejmě dobrý není a elektrostatická čistička (nebo i slušná klimatizace) ho odstraní3) ale podle mne si čistička neporadí s oxidy dusíku a síry z komínů a aut.4) v budovách s klimatizací jsou běžně neotvírací okna - výměnu vzduchu dělá klimatizace

Nějakou takovou kdysi zkoušel kolega v práci a musím říct že mě dost překvapila, v kanclu kde se vždycky ráno musel udělat 20 minut průvan, aby se tam dalo vegetovat, bylo při zapnuté čističce přes noc nesrovnatelně lepší ovzduší - dalo se to poznat čichem hned při vstupu.Viděl jsem pak když to čistil a fakt tam bylo nachytané neskutečné množství mikroskopického bordelu.

Pokud je to klimatizace s ventilací vzduchu, tak je to ok. Pokud jen ochlazuje nebo topí, tak ne. Nejde jen o teplotu, ale i o kyslík, který potřebujeme k dýchání. Ten ti obyčejná klíma nevyrobí. Nejjednodušší je občas vyvětrat. ☺

Já větrám bydlím u lesa, kdo ne asi musí nějak řešit - kdo ví jak? Za sebe maximálně mohu říct, že musím mít vzduch, prakticky nemám zavřené okno ani v zimě, přivřu (špehýrka) jo, ale zcela bez čerstvého nemohu být. Neznám angínu, neznám chřipku, dopřávám si bio citrony, med (český) a dobrý čaj. Pravidelně česnek, pálenku, vinéčko, libové maso, vývar, králíka, roštěnou hele jinak, hlavní je co člověk jí (kvalita stravy - teplá strava) a jak se k tělu chová. Pak nemá potíže ani se vzduchem.> Jestli máš nějaké vážné obtíže vykašli se na poradnu a šup k lékaři, co my tady s tím?

Čistička vzduch provoní (správným aroma), prach v místnosti pohoní.tak to nevím bobře, zda je to stále dobře, ale občas nezaškodí, čistička se vždycky hodí. Jenže neznám žádnou značku, že bych od ních dostal kačku ač by jich snad dvacet bylo milion bych vyhrál, oj to by se žiloDoufám že to smažou

osobne potvrdím kvality tejto značky, lebo ich mám viac rokov u seba v kancelárii, doma v spálni a v hale. Na troch vysoko leštených metalických lištách sa elektrostatickým nábojom zachytí neskonalý bordel z ovzdušia v priebehu dvoch týždňov non stop používania. Pracuje bez otočných častí teda je absolútne nehlučná pritom vytvára na vlhkej ruke citeľný vzdušný ťah ionizovaného vzduchu. Doma mám centrálny potrubný vysávač s 4kW sacím výkonom s vývodom von smerom do filtra na fasádu r.d. na záhradu, ale aj tak tento vzdušný filter zachytí z ionizovaného vzduchu bordel nalepený na kovových lištách.

Nám to začalo hučet jako transformátor.

Ne, IT technika neprodukuje žádné částice. Nevím kdo tu pitomost vymyslel...

Každé zařízení nové techniky od co vím rádiopřijímače od Televizí viditelnější, at tak či tak táhne ze vzduchu co je vidět na přístrojích, takže čistička vzduchu nemůže škodit naopak může pomoci ve zdraví i v nemoci, od škodlivin.

Hlavně je potřeba častěji se mýt a hlavně nohy.

Trefa, někde bylo, že se lidé už myjí snad obden - nikdy. Co jsem se za komunisty naučil je hygiena (od rodičů pochopitelně), ale vodou ani mýdlem se nikdy nešetřilo a nebudu. Nehodlám mít nějaké civilizační choroby přemnožených ne moc chytrých chudáků třetího světa. Stejné je to z očkováním, skutečně prokázané případy se spojitostí s ním - skutek utek, ale asi se nám vrátí černý kašel, obrna, záškrt, žloutenky a co já vím co ještě.

Myslím si, že se rozhodně není čeho, celý den trávím na počítači a se svou čističkou jsem se naprosto sžila. Vše je bez problému, vlastně by mě ani nenapadla souvislost. Mám ji z http://www.vzdusin.cz/& jsem velmi spokojená, tak pokud se chystáte nějakou koupit, doporučuji se informovat tam :)