» Poradna » Ostatní

Špatný tisk fotky

Ahoj, při tisku fotografie se mi záhadně vytiskne modrá barva místo šedé.Prosím porovnejte přiložený obrázek.Nahoře je vytisklé foto (a poté nakenované), dole je požadovaný obrázek.Ta modrá tam prostě nemá být a já nevím, jak se jí zbavit.obr: http://leteckaposta.cz/488115399Prosím o radu. Tiskárna je OKI MC332, tonery originální.

Odpovědi na otázku

Nastav pri tlaci v nastaveniach tlaciarne "tlacit v odtienoch sedej". Bude tlacit iba ciernou farbou a nie vstkymi tonermi.

To jsem zkoušel, ale nevím proč ale kvalita je pak mizerná. A to mám nastavenou nejvyšší kvalitu.ale díky za pokus

zkus jestli to neni laser kazetu/y dát do něčeho s 1 mm vody, čumákem samozřejmě dolů, některá barva může být zaschlá takže tiskárna .......

pro mínus - večer jsem namočil ráno dal na místo a místo béžové na kancl papír kupodivu hezké obrázky .

Ty máčíš kazety se sazemi? tahle tiskárna je totiž laserová!

v prvn vstupu píši " jestli tp není laser" stačí umět číst. (Z mobilu nemám sílu hledat co to je, takže proto to zdělení).

Že je to laser, je docela patrné z poslední věty dotazu. A ticho už

tak mi to krakoš místo blbejch mínusů které tu často odsuzuje mohl zdělit a k tobě není každý tak znalý Ale i tak uvedl jsem viz první věta

Stačí umět číst a pochopit význam psaného textu. A občas i trochu přemýšlet, i když to někdy asi bolí, jak říkal tatíček Masaryk.

JNP

OKIny mají v nastavení tisku dva stupně výběru: 1/ Barva/odstíny šedi a 2/ složená černá/opravdová černá. Takže nastav Odstíny šedi a Opravdová černá.

Tiskárnu musíš kalibrovat proti zařízení kalibračnímu fotu.

Chápeš? Aby na monitoru i po výtisku vypadala "shodně".

Nemusí. Stačí, když ve vlastnostech nastaví stejný barevný profil, jako pro monitor, i když ideální je kolorimetr. Ale tazatelovi jde o to, aby se mu barevný obrázek vytiskl černobíle.

Může to také lze.

Ta tiskárna je multifunkce, čili na tisk fotek naprosto nevhodná. Takže bych fotku před tiskem zkusil v editoru převést na čb, čili odstíny šedi a teprve potom ji nechal vytisknout.

A od kdy je multifunkce nevhodná pro tisk fotek ?Třeba taková multifunkce Epson PX700W tiskne na fotopapír hodně slušně. Příště si vypláchni, než začneš poučovat o něčem, o čem nevíš vůbec nic.

Tady jde ovšem o kancelářskou laserovku

Jo. To vím. Ale napsal, že multifunkce. Kdyby uvedl přesně .. laserová kancelářská multifunkce, nejspíše bych nereflektoval.

Na tisk fotek jsou určené vícebarevné fototiskárny. Takže vypláchni si ty! Tohle je kancelářská laserová multifunkce, čili stroj, určený pro kancelářskou práci, rozhodně ne na tisk plnobarevných fotek na fotolesklý papír.

Na profesionální tisk fotek jsou určeny vícebarevné tiskárny. Na 95% běžných multifunkcí za použití fotopapíru lze vytisknout foto v ucházející kvalitě. Pokud chce profi, pak musí jít do profi-tiskárny. A rozdíl mezi domácí a kancelářskou tiskárnou není v kvalitě tisku, ale v dimenzi objemu tisku.

Záleží, čemu říkáš ucházející kvalita. Barvoslepý těžko něco pozná.

Než začneš něco plácat, zjisti si fakta. Ta Epsonka je sice také multifunkce, ale inkoustová šestibarevná, což je úplně jiný level, než čtyřbarevná laserovka. Takže laskavě nesrovnávej hrušky s trnkami.

A o každém kusu HW také platí, že čím víc toho umí, tím méně kvalitní výstupy z něj lezou. Protože skener + tiskárna v jedné bedně = vždy kompromis.

Proč kompromis? Existují i tiskárny, kde je všechno a kompromisy nejsou. Prostě se vyrobí větší tiskárna, aby je nebylo potřeba dělat.

Tak si sečti cenu špičkové devítibarevné fototiskárny, špičkového skeneru, vynásob to koeficientem 0,8 a pak se podívej po nabídce multifunkcí! A buď si jist, že na reálnou cenu bezkompromisní multifunkce, kterou takto získáš, se s ničím nedostaneš.