» Poradna » Ostatní

Špatný tisk 3d tiskárna

Dobrý den, mám tiskárnu Ender 5, kde jsem vyměnil původní základní desku za originální od Creality (V4.2.7), tedy za tišší. Před výměnou tiskárna tiskla v pořádku, po výměně nová deska chtěla přeinstalovat fimwere, aby fungovala správně, ale místo toho začala tisknou splácnutě. (minimálně o polovinu nižší než by vytisknutý model měl být)Zkoušel jsem i jiné verze fimweru, ale poté tiskárna nešla vůbec. Nevíte někdo, co s tím?

Odpovědi na otázku

pokud ti to tiskne jinej rozmer tak mas nastavenej jinej pocet kroku na mm. To se nastavuje nekde ve fw.

To je jedna možnost, v takovém případě by byl vytištěný díl vždy přesně stejně vysoký. Poku by byl rozdíl ve výšce náhodný, mohly by krokové motory posuvu Z ztrácet kroky.

asi jo. A nebyla by ta ztráta kroků slyšet na zvuku motoru ? I když u osy Z si toho ani nevšimne.

Jednak se správně píše "firmware", jednak jsi vlastně nic nesdělil, ale vrať tam původní desku.

Jestli máš facebook, tak si tam najdi nějakou skupinu o 3D tisku pro začátečníky. Mi byli nejednou schopní poradit, pro tebe taky určitě řešení najdou.

Nejspíš má jiné stoupání závitu závitové tyče osy Z, než s jakým defaultně počítá software a neprovedl kalibraci.Myslím, že když jenom trochu pohledá, tak najde spoustu návodů na kalibraci softwaru a ani nebude muset psát do žádného fóra.