Špatný NOVÝ HDD

Čaute, nedávno jsem tady psal, že se mi rozbil disk v notebooku (notebook HP DV5, disk WD Black Mobile 500GB). S pomocí lidí tady jsem zjistil, že je disk na kaši (fyzicky poškozen), tak jsem koupil ten stejný disk a zase mám problémy.Vzhledem k tomu že se počítač po nainstalování Windows 7 pravidelně zpomaloval jsem se rozhodl zkusit nainstalovat nový Windows. Vytvořil jsem bootovací USB, udělal první část instalace(včetně smazání původních oddílů), a po skončení následoval restart.A tady začíná problém, NTB se zapne, zobrazí se úvodní obrazovka s logem HP a tím to končí. Pokud stisku ESC pro startup menu tak se nic nestane, stejně tak pokud stisknu F10 pro BIOS. Stejná situace s vytaženým i zasunutým USB. Pokud vytáhnu HDD z počítače a zkusím jej zapnout pustí mě to jak do startup menu tak do BIOSu. Pokud při vytaženém hdd zasunu USB s bootem windowsu, naběhne mi instalace(která samozřejmě nemá kam ty instalační soubory nainstalovat). Nevíte z jakého důvodu to s namontovaným HDD není schopné pokračovat za úvodní obrazovku? Zkoušel jsem i podle videa udělat reset BIOSU, ale nepomohlo to.Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Zkus ten HDD v jiném stroji. Měl jsem koncem minulého roku podobný problém s jedním NB od HP (nešel rozumně nainstalovat OS a když jsem ho tam konečně nacpal, tak docházelo každou chvíli k BSOD). Nakonec jsem dospěl k názoru, že je na vině south bridge, tak jsem ho nechal "prohřát" a půl roku to normálně fungovalo (pak to krachlo tak, že už to HDD úplně přestalo detekovat). Naštěstí jsem za to nic neplatil.

Bohužel nemám jiné zařízení, na kterém bych disk zkusil. Nenapadá tě něco jiného?

Takže změna! Uvědomil jsem si, že ve skříni leží notebook přítelkyně a tak jsem prohodil disky. S jejím diskem mi notebook funguje a naopak její nejde s mým diskem. Tak to vypadá, že mám na disky štěstí a mám další vadný do sbírky.

Ten disk ti někdo doporučil?Jde o poměrně nový kousek, se kterým může mít řadič problém (SATA3, 7200ot/s). Zkus ho připojit k jinému PC a uvidíš, jestli ti bude fungovat, nebo ne.Já se spíše přikláním k problémům s kompatibilitou.Bios ho zřejmě neumí správně identifikovat a proto se nikam nedostaneš.

Právě tento disk byl namontovaný v notebooku již před tím a rozbil se mi. Dal jsem jej na reklamaci, ale jelikož jsem rychle potřeboval funkční notebook, tak jsem koupil ten stejný a teď stejně nejde.Windows jsem na něj poprvé nainstaloval. Nějaký Windows 7, který jsem měl již dlouho na USB disku. No pořád se víc a víc zpomaloval a tak jsem tam chtěl nahrát novější Windows a notebook má problémy viz první příspěvek.

Koupil jsi ho kde?V e-shopu (alza), nebo někde na aukru?Pozor na Alzu, ta teď k prodeji nabízí nejen nové věci, ale i rozbalené a použité věci (vrácené z opravy).Já takhle naletěl u desky (kde bylo malým písmem napsáno "rozbaleno") a musel jsem ji obratem posílat na reklamaci.Pokud jde o disk, tak vám nezbyde, než ho zkusit v jiném PC nebo přes redukcihttp://www.alza.cz/premiumcord-usb-3-0-sata-... připojit a zkontrolovat.

Napsal jsem to k prvnímu příspěvku."Takže změna! Uvědomil jsem si, že ve skříni leží notebook přítelkyně a tak jsem prohodil disky. S jejím diskem mi notebook funguje a naopak její nejde s mým diskem. Tak to vypadá, že mám na disky štěstí a mám další vadný do sbírky."Jinak je to od Alzy, ale byla u toho napsané, že je to nové. Taky jsem si všiml těch jejich rozbalených věcí a myslím si, že by to měli mít v jiné rubrice než nové produkty.

Upřímě, já Black verzi od WD nevěřím.Měl jsem od nich TB (Black, i RE4) verzi a po tom, co se mi na něm začali bezdůvodně kupit ve SMARTu selhání u RAW read error jsem ji zahodil a sehnal si dvouterový, kde kupodivu tyto problémy nejsou.Jinak pokud jde o 2,5 verze disků od WD, doporučuji spíše Blue řadu.

Ja mam 1TB Black v serverech. Uz jsou pocitam po zaruce a zadny problem. Na 8 kusech. Samosebou se s Fujitsu 72GB 15k SAS nedaji moc srovnat, ale kapacita/cena je uplne jinde.

Papir snese opravdu hodne. Novy disk by mel byt zataveny v antistatickem obalu, pripadne jsou tam originalni prelepky a peceti. Pokud nebyly, mohl byt pouzity/vraceny. Nekterym lidem odesly tyhle disky nekolikrat za sebou. Ani se nedivim. Parametry 3.5" disku nacpane do velikosti 2.5". To neni dobre reseni.

A můžu se zeptat, jaký disk by jste mi v dnešní době doporučili? 500-1000GB, ale nejdůležitější je, aby byl spolehlivý. SSD disky jsou moc drahé, takže bych se držel normálních disků.V posledním měsíci se mi pokazily tyto disky:- Externí WD MyPassport- Externí WD velký 3,5" s adaptérem (ten vydržel pár let!)- Původní z notebooku - + měsíc po reklamaci zase- Nový disk stejný jako původníVšechno to byly WDčka, protože jsem si myslel, že dělají dobré disky a jsou na ně kladné hodnocení na heurece.

http://www.alza.cz/western-digital-2-5-blue-... Nebo pokud ti nebude vadit hibridníhttp://www.alza.cz/seagate-laptop-sshd-thin-... Black řada je do notebooků prostě nespolehlivá a navíc se dost hřeje, což není ve špatně chlazeném systému dobrá zpráva.

Už se celkově bojím jít do WD. Mohl by jste mi prosím něco říct o tom hybridním disku?

Bohužel. Vzhledem k velmi neurčitému a prakticky NIC nevypovídajícímu tvému: "... uvědomil jsem si, že ve skříni leží notebook přítelkyně a tak jsem prohodil disky. S jejím diskem mi notebook funguje a naopak její nejde s mým diskem....", ti ještě jednou a DŮRAZNĚ doporučuji (je naproto jedno, že to nemůžeš provést právě teď - mohou to provést jiní a jinde):Připoj - tak jak ti zde už bylo doporučeno - podezřelý drive k jinému fungujícímu NB (počítači). Tzn. přes redukci nebo pomocí futrálku. Teprve P O T O M bude naprosto jasné, co se vlastně děje.