» Poradna » Ostatní

Špatný kabel a propojení?

Ahoj, omlouvám se předem, pokud jsem ve špatné sekci nebo rovnou i ve špatném foru, ale má to nějakou souvislost s počítačem jako takovým, takže to zkusím a poprosím o pomoc či radu.Koupil jsem si televizi a k ní i HDMI, abych se mohl dívat na filmy a seriály, popřípadě hrát i hry na telce z gauče. Problém je v tom, že když propojím televizi s počítačem přes HDMI tak má takovou jinačí grafiku, takovou méně barevnější a není moc ostrá. Nevíte, čím by to mohlo být? Je to koukatelné, dá se na to dívat, ale nemá to takovou kvalitu obrazu jako monitor u počítače.Zkoušel jsem tedy místo místo videa na Youtube přes HDMI to video pustit přímo v televizi přes aplikaci Youtube a obraz byl najednou takový jaký je na monitoru počítače a jaký má být. To samé i když jsem si film nahrál do televize, tak se změnila celková kvalita k lepšímu.Myslíte, že to je chyba HDMIčka, že bych měl koupit drazší a nebo že prostě stejnou kvalitu jakou má PC do televize nedostanu? Děkuji všem za rady, už nevím co s tím dál.Televize - https://www.czc.cz/lg-58uh635v-146cm/188577/... HDMI - https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-hdmi-m... Pokud ano tak jaké HDMI by jste mi doporučili?

Odpovědi na otázku

Špatný kabel. Vyhodit. Nový a dražší.

Pěkná blbost...

@někdo napísal - kábel.Mne sa však zdá niečo iné.... rozlíšenie!Telka je UHD ((3840 x 2160). Ale koľko dá max. tvoja grafika? Istotne 3840 x 2160 nedá!HDMI prenesie len to, čo ponúka grafika a keď ponúkne nap. 1920x1080 - tak sa to telka snaží "rozložiť" na "svoje rozlíšenie" - výsledok je nie niektorý pixel z grafiky je na telke zobrazovaný dvoma pixelmi, niektorý len jedným.... a preto je to rozmazané. To by si musel mať grafiku, ktorá dokáže UHD (4k)..... grafika, ktorá dá rozlíšenie také, aké má telka, alebo pomery k jej rozlíšeniu.Alebo upraviť nastavenia telky tak, aby nezobrazovalo natívne zobrazovanie.

A co horšího, může být zapnuto nějaké přepočítávání, což je také problematické.

Pokud jsi nastavil jenom klonování, tak máš pravděpodobně jenom rozlišení 1920x1080. Také tam můžeš mít jenom 1366x768. Podívej se, jaké máš nastavené rozlišení.