» Poradna » Programy

Špatný čas v poštovních zprávách - posunutý o rok

V některých doručených zprávách mám čas doručení posunutý o rok zpátky, tím se mi řadí špatně do předpřipravených složek. Kde je chyba? Začalo to zničehonic dělat předevčírem. Používám Outlook Express a WIN XP.

Odpovědi na otázku

Zkus zjistit, co ty zprávy se špatným rokem mají společného (stejný mail server?). Mrkni na hlavičky těch zpráv.

Na první pohled nemají společného nic. Mám zprávy z několika adres přeposílané do jedné schránky a tu vybírám přes OE. Dvě zprávy poslané na stejnou adresu a přeposlané do oné sběrné schránky - a jedna má letošní datum, druhá loňské.

No, pokud nad tím nebudeš více bádat, nikdo ti tady víc nepomůže. Problém ti mohou odhalit hlavičky zpráv (JAK JSEM PSAL V PRVNÍM PŘÍSPĚVKU), ale ty tě zjevně nezajímají.

Jak píše Petr111, takhle ambulantně těžko říct, v čem je problém. Pošli si ze svého počítače jeden mail na všechny své adresy a začni pátrat po detailech u toho, který se ti vrátí jako "loňský".

případně zkontroluj čas ve svém PC

ČAs v PC je OK, a když pošlu zprávy na všechny své adresy, vrátí se se správným datumem. V hlavičce je uváděný blbý čas až u poslední adresy, ale nedělají to všechny zprávy, jen některé. Souvislost jsem zatím žádnou nevypozoroval..

skus skontrolovat casovu zonu - GMT+1 pre strednu europu.

Časová zóna posunutá o rok?

Letni letopocet vs. zimni letopocet..
Jesteze ten pan pekar, co proti zimnimu casu protestoval, je uz pod kytickama. Tohle by ho tam poslalo urcite. :o)

Všecko jsem zkontroloval, dělá to i při příjmu mailu na noťasu, a není to přesně o rok, maily mají datum 24.2.2011.

Letní zimní čas se liší o hodinu, ne o rok

Mysel_1 psal o zimním letopočtu, ne o čase...

To byl jen vtipek. Vaznou radu uz ma tazatel vyse - musi prozkoumat hlavicky a najit, ktery server / stroj je pachatelem.

Já to taky tak pochopil, proto mě překvapila Pozitronova oprava. Ale snad to nemyslel vážně.

Nemáš náhodou mail u volny. Včera a dnes ráno se mi to stalo taky.

No on jestli se admin uklepl.. :o))

To mě taky napadlo, ale dneska jsou snad kritické servery pověšené na NTP....

Teoreticky jiste, ale v praxi se muze stat leccos (a chvili trva, nez je chybka odhalena).

Podívej se na stránky Volny.cz. Je tam omluva za tuto chybu.

Tak, tak:
"Vážení uživatelé,
omlouváme se za problémy způsobené chybně nastaveným časem na jednom z našich serverů, kvůli kterému byly nové e-mailové zprávy z úterý 21. 2. 2012 přijaty s datem z roku 2011 a zařazeny mezi starší, které byly přijaté již dříve. Chybně synchronizované zprávy jsou datovány 23. a 24. 2. 2011.
Technická podpora již problém vyřešila a nové zprávy přijaté po dnešní 10. hodině tuto chybu nadále neobsahují.
Děkujeme za pochopení
Váš Portál VOLNÝ.cz "