» Poradna » Notebooky

Špatné zobrazení barev. HP Probook 4515

Zdravím,mám problém s notebookem HP Probook 4515s, prod. číslo: VC377ES#AKB. Notebook běží naprosto v pořádku jen má problém s barvami. Místo černé ukazuje červenou a místo bílé světle modrou. Jelikož je červený i BIOS, tak problém asi nebude na straně softwaru. Zkoušel jsem i několik testu barev a zjistil jsem, že notebook má problém hlavně s vysoce kontrastními barvami (nejtmavší černá a nejsvětlejší bílá). Grafický čip by měl být taky v pořádku, protože po připojení notebooku k jiné obrazovce, pomocí VGA, nebo HDMI kabelu jsou barvy v pořádku. Také jsem zkoušel připojit druhý LCD displej z jiného notebooku a ukazuje také špatně barvy, což asi znamená že LCD displej je v pořádku.Můj typ je, že bude špatně něco na cestě mezi grafickým čipem a konektorem, ale nejsem si jistý.Nemáte někdo s podobným problémem zkušenosti, či nápad jak ho vyřešit, kromě koupě nové desky :) i když si myslím že nic jiného mě nezbývá.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Chyba je zřejmě v tom "káblíku" co propojuje displej s deskou. Může být zlomený nebo je špatný kontakt mezi "drátkem" a konektorem". Zkusil bych ho vyměnit. Pokud nepomůže, je to na výměnu desky - otázka je, zda se to vyplatí.

No právě, že jsem zkoušel k notebooku připojit jiný LCD displej a ten šel v pohodě, takže kabel je v pořádku. Asi to tedy vypadá na tu výměnu základní desky Děkuji za odpověď.

Tak pokud jiný LCD displej připojený na ZÁKLADNÍ desku toho notebooku funguje bez problému, tak ZÁKLADNÍ deska bude asi v pořádku a nebude ji tedy třeba měnit. :)

Tazatel zřejmě trpí rozpolcením osobnosti protože nejprve píše:"Také jsem zkoušel připojit druhý LCD displej z jiného notebooku a ukazuje také špatně barvy, což asi znamená že LCD displej je v pořádku."A pak zase:"No právě, že jsem zkoušel k notebooku připojit jiný LCD displej a ten šel v pohodě."

Omlouvám se, už jsem se do toho zapletl samozřejmě že po připojení druhého LCD se zase ukazuje problém s barvami. Takže problém bude asi určitě na základní desce.