» Poradna » Programy

Špatně vytvořené bootovací cd Red Hat 9

Stáhlj jsem si z netu iso obrazy, prográmkem ISOBuster jsem obrazy rozebral, pak jsem pomocí utilitky rawrite a souboru bootdisk.img vytvořil bootovací disketu. V Neru jsem nastavil bootovací cd a v záložce Boot jsem nastavil bootovací logickou jednotku a: a jako data jsem vložil první disk v rozebrané podobě.Vše se v pořádku vypálí, dokonce to i bootuje, vyberu si jazyk, klávesnici, pak odkud chci instalovat balíčky, vyberu lokální cdrom a napíše mi at vložím instalační cd Linux Red Hat, že nic nenašel.Dík za rady

Odpovědi na otázku

No ja nevim, podle ceho RedHat pozna, jake CD tam mas (VOLUME?), ale zrejme ten Tvuj postup ma nejake mouchy. Ale mam takovy pocit, ze Nero Ti muze zkonit treba i nazvy souboru nebo adresaru (nemluve o pravech apod.), protoze nepodporuje RockRidge, ale jenom Joliet.Kazdopadne bych rekl, ze by mel RedHat podobne jako jine distribuce umoznovat instalaci z jineho zdroje nez je CD. Takze si muzes dat balicky nekam na disk nebo zasdilet pomoci FTP (resp. instalovat z verejnych FTP serveru) a mas pokoj.Docela by me zajimalo, proc jsi volil tak krkolomny postup. Ony ty obrazy nebyly bootovaci? A nebylo lepsi si v takovem pripade udelat zvlast bootovaci medium a ISA nechat puvodni?

Taky jsem čuměl nechápavě na iso soubory. Já to vyřešil tak, že jsem si je objednal na www.linux-cd.cz . Tam to levně vypálí a pošlou a nemusím drtit vypalovačku a internet (plus příslušný software)

Proč ten image nevypálíte přímo na CDčko? Ten image je bootovací...